Na trasach było żółto-zielono, a to oznacza, że biegli nasi z Wikonu!

Powiedzieć biegli, to nic nie powiedzieć. Bo biegli ze świetnym efektem

Wszyscy biegacze Wikonu, którzy stawili się na arcytrudnym Ultramaratonie Nowe Granice w Zielonej Górze, swoje starty ukończyli.

Na 103 km debiutował Artur Trojanowski, uzyskał czas 12:19:47. To rekord dystansu, jeśli chodzi o sportowców z Wikonu.

Na 56 km pobiegł Abdellatif Boulkhalf. Zwyciężył bezapelacyjnie i zrobił rekord trasy! – Co dziwne, na mecie nie wyglądał na zmęczonego mówiąc, że było za mało górek – żartują jego koleżanki i koledzy z KB Wikon. – Czas Abdou to 4:14:45. Kolejny zawodnik dobiegł do mety po ponad 18 minutach.

Ten sam dystans obrała za cel Agnieszka Bandurowska. – Ultraska mimo przerwy w treningach i nie do końca wyleczonej kontuzji zdecydowała się na start w zawodach. Bieg ukończyła w pięknym stylu w czasie 7:09:19 – opowiadają zawodnicy Wikonu.

Marta Kowalewska i Wioleta Bęben zadebiutowały na 56 km. Wbiegły na linię mety jedna po drugiej w 7:34:07 i 7:34:08.

W Ultramaratonie Górskim wystartował Maciej Zarzecki. – Właśnie zostałem ultrasem! – cieszył się tuż po biegu. – Zrobiłem to 46,10 km po pięknych beskidzkich górach.

Nowosolanie uczestniczyli też w Biegu Sulecha na 5 km. Aleksandra Talkowska z wynikiem 23:33 zdobyła srebro wśród kobiet, a Sebastian Bubel brąz wśród mężczyzn (19:41).