Gorące derby Pogoń – Dozamet i euforia gospodarzy. To był mecz dla Nicoli [ZDJĘCIA]

Czerwone kartki, sporo żółtych, niewykorzystany karny i rewelacyjna pogoń Pogoni w ostatnich sekundach meczu z Dozametem. W meczu ostatniej jesiennej kolejki okręgówki działo się wszystko! Ale bardzo ważny jest też aspekt pozasportowy – w sobotę działacze, piłkarze i kibice zbierali pieniądze na leczenie malutkiej Nicoli

Pogoń Przyborów – Dozamet Nowa Sól 3:3 (1:1)

Bramki: K. Gabiga 21’, Smolin 88’, Otulak 95’ – Uścio 39’, Cieśla 53’, Nazar 84’

Pogoń: Zacharewicz – Marciniak (ż)(66’ Otulak (ż)), Jędraszak, Glapka (88’ Hołubek), K. Gabiga, G. Gabiga (73’ Galas), Buras, Bebrys, Smolin (ż), Serafin (ż+ż=cz), Napieralski

Dozamet: Krajewski – Walter (53’ Kmiećkowiak), Nitka (cz), Uścio, Dykta (ż)(80’ Abiola), Drzewiecki (49’ Dębiczak), Drążek (89’ Stankiewicz), Cieśla (74’ Nazar), Juncewicz (88’ Grygorowicz), Wilczyński, Tomczak (ż)

W pierwszej połowie Pogoń miała świetny początek, dość łatwo tworzyła sobie klarowne sytuacje. Najlepszej nie wykorzystał Maciej Buras – jego strzał z rzutu karnego obronił Przemysław Krajewski. Ale w 21. minucie gospodarze mimo wszystko wyszli na prowadzenie po bramce Konrada Gabigi. Wyrównał w 39. minucie Wojciech Uścio, były zawodnik Pogoni.

Prawdziwe fajerwerki miały jednak nadejść po przerwie.

Tuż po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył Piotr Nitka i Dozamet grał w dziesiątkę. Radził sobie bardzo dobrze, a gra Pogoni siadła. Już w 53. minucie Dawid Cieśla wyprowadził nowosolan na prowadzenie.

W 74. siły się wyrównały – po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Piotr Serafin. Cieślę zmienił wtedy Dariusz Nazar, a 10 minut później zmiennik wpisał się na listę strzelców.

I gdy wydawało się, że jest już po meczu i Pogoniści nic z Dozametem nie ugrają, sprawy w swoje ręce wziął duet Remigiusz Smolin – Paweł Otulak. Stoper Pogoni ostatnie minuty spędził w ataku i to był pokerowy ruch trenera przyborowian. W 88. minucie jak rasowy snajper sfinalizował akcję zespołu, a w 95. przedłużył głową piłkę do Otulaka, który przed polem karnym zszedł na lewą nogę i przepięknie uderzył po długim słupku.

Krajewski wyciągnął się jak struna, ale nie odbił tej piłki. Futbolówka zatrzepotała w okienku, a kibice i piłkarze gospodarzy wpadli w euforię! Za chwilę sędzia skończył mecz.

– W gruncie rzeczy można powiedzieć, że zremisowaliśmy szczęśliwie, bo bramki zdobyliśmy w ostatnich minutach – przyznaje trener Pogoni Rafał Galas. – Dozamet miał przewagę optyczną, ale mogło się to inaczej ułożyć – trafiliśmy w poprzeczkę, był też niewykorzystany karny. Gdybyśmy prowadzili 2:0, lepiej by nam się grało. Ale my się cieszymy z remisu po meczu walki. Dozamet na pewno wygląda lepiej fizycznie – chłopaki trenują, a my bardziej bawimy się w piłkę. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za postawę. Sądzę, że to była dobra runda w naszym wykonaniu, choć mogliśmy zdobyć troszkę więcej punktów. Nie zawsze da się wygrać. W ostatnich kolejkach brakowało nam szczęścia. Niedosyt jest, ale szanujemy to, co mamy.

Po meczu nastroje w Dozamecie nie dopisywały i trudno się dziwić. – Szkoda gadać. Nawet nie wiem, co powiedzieć po takim meczu. Mieliśmy tyle sytuacji… – zwracał uwagę tuż po spotkaniu Mateusz Reimann, trener KSD. – W tej rundzie nie wykorzystaliśmy multum szans bramkowych, do tego dużo bramek traciliśmy. Nawet z Pogonią: jest 3:1 dla nas, kilka minut do końca i nie potrafimy tego uszanować. Biegniemy w końcówce do ataku pięciu na trzech, strata, jest wybita piłka na naszą połowę i tracimy gola. Pogoń była ustawiona konsekwentnie nisko i nie robiło różnicy, czy gramy jednego mniej. Po tej bramce ze stałego fragmentu mogliśmy kontrolować mecz, ale tego nie zrobiliśmy.

Sobota w Przyborowie była nie tylko sportowa, ale i charytatywna. Działacze, kibice i piłkarze Pogoni i Dozametu zagrali dla chorej Nicoli, podobnie zadziało się na innych boiskach naszej okręgówki. W Przyborowie udało się zebrać prawie 2900 zł. W Bytomiu Odrzańskim – 1200. Łącznie w akcji organizowanej przez Damiana Perwińskiego, Sport Projekt i wszystkie kluby uzbierano na leczenie dziewczynki 14,6 tys. zł. Brawo!