Powroty Korony z dalekich podróży [ZDJĘCIA]

W Święto Niepodległości Korona potrafiła zupełnie odwrócić mecz i wygrać z Ilanką. W niedzielę z kolei, mimo że przegrywaliśmy 0:2 w Zielonej Górze, ostatecznie zdobyliśmy punkt. – Na pewno potrzebujemy dziesiątki – to jest nasz największy mankament. Zawodnika, który zrobi różnicę, złapie bramki i asysty – mówił po Ilance trener Marcin Janik

Korona Kożuchów – Ilanka Rzepin 3:1 (0:1)

Bramki: Tkacz 68’, Ł. Cygan 71’ i 73’

Korona: Kuta – Grochowski (ż), Poterała (ż+ż=cz), Rytwiński (55’ Reus (ż)), Janik, Przybylski, Ł. Cygan, Rudnicki, Kocik, Tkacz (75’ Obst), Przejczowski (58’ Maciejewski)

To, co wydarzyło się w ciągu pięciu minut drugiej połowy – od 68. do 73. – można zdecydowanie nazwać cudownym odrodzeniem Korony w meczu u siebie. Bo wcześniej nam nie szło, to goście mieli więcej z gry. A Adam Popkowski z Ilanki w 19. minucie strzelił prawdopodobnie swoją najpiękniejszą bramkę w życiu – po atomowym uderzeniu z dystansu piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Ładniejszej już pewnie nie strzeli, to było coś niesamowitego.

W pierwszych minutach drugiej połowy nic nie zapowiadało, że Korona tak pięknie wróci do tego meczu. Dobre zawody rozgrywał tego dnia Bartosz Tkacz i to on dał gospodarzom sygnał do ataku. W 68. minucie przeprowadził swoją kolejną w tym meczu indywidualną akcję, którą zwieńczył skutecznym strzałem zza szesnastki. Było 1:1.

Kolejne dwie bramki padły w 71. i 73. minucie, a ich autorem był Łukasz Cygan, który dzień później obchodził urodziny. „Cygi”, wszystkiego najlepszego!

W zdobyciu trzech punktów nie przeszkodziła już czerwona kartka, którą po drugiej żółtej ujrzał w 78. minucie Jakub Poterała.

– Cieszę się, że w drugiej połowie udało nam się wrócić do tego meczu, bo po pierwszej nie było zbyt wielu powodów do optymizmu – przyznaje grający trener Korony Kożuchów Marcin Janik. – Nie graliśmy źle, ale to Ilanka miała okazje. Autor bramki miał strzał życia. Były też sytuacje, kiedy ratował nas bramkarz. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy być bardziej konkretni, bo Ilanka była konkretna w pierwszych 45 minutach. U nas posiadanie piłki nie przekładało się na bramki.

Trener Janik podkreśla, że w drugiej części role się odwróciły: to Korona zaczęła być groźniejsza z kontr. One okazały się zabójcze. – Bartek Tkacz przeprowadził kapitalną indywidualną akcję zakończoną bramką – chwali swojego zawodnika Janik. – Później szybko wyprowadziliśmy kolejne dwa ciosy i mimo że kończyliśmy w dziesiątkę, udało nam się dowieźć ten wynik. Zagraliśmy solidne zawody w obronie, a bardzo dobrze w bramce prezentował się Robert. Dołożył dużą cegiełkę do tego zwycięstwa.

Korona cały czas mężnie bije się o utrzymanie w IV lidze. Zwykle jest tak, że piłkarska wiosna jest w Kożuchowie lepsza. – Zimą jest więcej czasu na pracę i ewentualnie dogranie jakichś transferów – tłumaczy ten fakt Marcin Janik. – Na pewno potrzebujemy dziesiątki – to jest nasz największy mankament. Zawodnika, który zrobi różnicę, złapie bramki i asysty. Mam sporo środkowych pomocników, ale bardziej defensywnych.

Trener zaznacza, że za chwilę do wojska pójdzie dwóch zawodników Korony – Jakub Poterała i Łukasz Cygan. Być może przez pracę będą mieli problemy z regularnymi treningami i występami na boisku.

***

Z kolei w niedzielę Korona w ramach 16. kolejki IV ligi grała z Lechią II Zielona Góra na wyjeździe.

Po 60 minutach przegrywaliśmy 0:2. Złapaliśmy kontakt po bramce Mateusza Reusa, a w samej końcówce remis dał nam gol Marcina Janika.