2021 rok Astra zakończy jako lider rozgrywek

Po kolejnej wygranej nowosolanie utrzymali się w tabeli II ligi na pierwszym miejscu. Ale najciekawsze, co nas w tym sezonie czeka, jeszcze przed nami! Sponsorem Koliberków została firma Enea

Trefl Lębork – Astra Nowa Sól 0:3 (22:25, 17:25, 16:25)

Nowosolanie wskoczyli na pierwszy plac tydzień wcześniej po pewnym zwycięstwie na wyjeździe z AZS UMK Toruń i przegranej toruńskich Aniołów z Międzyrzeczem.

Siatkarze Astry bardzo chcieli zasiąść do wigilijnego stołu jako lider II ligi. Przeszkoda była jedna: musieliśmy w sobotę wygrać z Treflem. Faworyt był jeden – Astra.

Jednak nasi pojechali na ten mecz osłabieni. „Ze względu na problemy z plecami Łukasz Jurkojć został w domu, a Koliberki przystąpiły do spotkania z jednym rozgrywającym” – czytamy na stronie internetowej Astry.

Gospodarze byli w stanie nawiązać z nami w miarę równorzędną walkę tylko w pierwszym secie. Ale wygraliśmy go do 22.

Druga i trzecia partia upłynęła pod dyktando Koliberków. Zespół z Nowej Soli najpierw zwyciężył 25:17, później do 16. I tak ten mecz się zakończył – 3:0 dla Astry.

Najlepszym zawodnikiem meczu zostały wybrany przyjmujący nowosolan Tomasz Pizuński.

„Dzień dobry – przywitali się nasi siatkarze z kibicami w niedzielę rano na Facebooku. – W świetnych humorach kończymy rozgrywki w 2021 roku. Pozycja lidera obroniona”.

Z kolei Norbert Śron, trener Astry, podzielił się na FB zdjęciem z meczu z Sobieskim Żagań. Na nim widać świetnie, perfekcyjnie wręcz wyprowadzony blok nowosolan. „Monster block – napisał. – Ile ciężkiej pracy musieliśmy wykonać, żeby tak grać. Niesamowite”.

Brawo, Astra!

Teraz krótka przerwa. 8 stycznia, w 13. kolejce rozgrywek, zagramy u siebie z Energetykiem Poznań.

Póki co mamy punkt przewagi nad Orłem Międzyrzecz i Aniołami Toruń.

Ważne: Astra ma nowego sponsora. Została nim firma Enea. – Jest mi niezmiernie miło, że Enea zdecydowała się wesprzeć nasz projekt – podkreśla prezes Astry Przemysław Jeton. – To absolutny mocarz, jeśli chodzi o dostawę energii elektrycznej, a tej na boisku i na trybunach nigdy nie jest za dużo.