Pogorzelski wygrał pierwszy etap Grand Prix Zagłębia Miedziowego

Zuzanna Hrebeniuk i Sandra Wieliczko pobiegły w finale Lekkoatletyki dla Każdego. Z kolei Konrad Pogorzelski wygrał lubińskie GP Zagłębie Miedziowego. W styczniu Adam Draczyński Running Team zorganizuje u nas jedną z części cyklu

Arena Toruń – to tutaj odbyły się halowe zawody w lekkoatletyce, nieoficjalne mistrzostwa kraju, czyli impreza Lekkoatletyka dla Każdego.

Startowały dwie biegaczki Adam Draczyński Running Team: Zuzanna Hrebeniuk i Sandra Wieliczko.

– Jako pierwsza ruszyła Zuzia na 600 m. To jej koronny dystans – mówi trener Adam Draczyński. – Pobiegła bardzo dobrze. Uzyskała wynik 1.49.45, który jest jej nowym rekordem życiowym. Dał to najmniej lubiane czwarte miejsce.

Sandra Wieliczko wzięła udział w biegu na 300 m. W hali startowała po raz pierwszy w życiu. Uzyskała czas 52.95 i zajęła 17. miejsce.

– Jestem zadowolony z występów zawodniczek – podsumowuje trener Draczyński. – Dziewczyny pokazały, że w kategorii U-12, w której startują, należą do ścisłej krajowej czołówki.

W Lubinie zainaugurowali 12. Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego. – Na trudnej, selektywnej trasie wygrał Konrad Pogorzelski – cieszy się „Draku”.

Ten start był dla „Kundzia” przetarciem przed mistrzostwami Polski.

A już w styczniu 2022 r. AD Running Team będzie organizatorem jednej z rund GPZM w Nowej Soli.