III liga: Volley za mocny dla Aresa w meczu na szczycie

Wrocław: wysoka porażka Aresa w meczu III ligi dolnośląsko-lubuskiej siatkówki kobiet. Volley potwierdził, że jest najlepszym zespołem rozgrywek

Nowosolanki tydzień temu pokonały w Zielonej Górze Empirię 3:1 i zainkasowały kolejne trzy punkty. Ale sobotni mecz z Volleyem Wrocław, liderem ligi, zapowiadał się jako arcytrudny sprawdzian. Gdyby Ares go wygrał, objąłby samodzielne prowadzenie w tabeli III ligi.

Jednak w stolicy Dolnego Śląska podopiecznym trenerów Radosława Abramczyka i Andrzeja Cyrankowskiego wybitnie nie szło.

Pierwszego seta przegraliśmy sromotnie do 14. W drugim było jeszcze gorzej – nasze siatkarki zdobyły tylko 11 punktów.

Pozytywem jest to, że w secie numer trzy postawiliśmy się wrocławiankom, powalczyliśmy, mimo że powoli można było spisywać ten mecz na straty. Co prawda nie wygraliśmy tej partii, ale przegraliśmy ją z honorem, w dużo lepszym stylu – 22:25.

„Niestety, pozycja lidera nie dla nas – napisali w niedzielę na FB działacze Aresa. – Mecz był waleczny w naszym wykonaniu, jednak przeciwniczki w każdym aspekcie były lepsze”.

Ares nadal jest w tabeli drugi, ma sześć punktów przewagi nad trzecią Złotoryją. I to właśnie z KKS Mine Master na wyjeździe zmierzymy się w najbliższą sobotę. Czas na powrót na ścieżkę zwycięstw.