Bolesna wyprawa Trójki na Dolny Śląsk

Mecz w Obornikach Śląskich trzeba dobrze przeanalizować, a później o nim zapomnieć, bo taka porażka zawsze smakuje gorzko. Szczypiorniści Trójki Nowa Sól sami przyznają, że dla nich sobota upłynęła pod znakiem lekcji piłki ręcznej, a wykładowcą była SPR Bór-Joynext

SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie – Trójka Nowa Sól 34:18 (16:8)

Trójka: Rapiejko, Ostrowski (1 bramka), Florczak (3), Kokot (1), Stelmasik, Bortnowski (1), Uchal (1), Orliński (4), Kowalski (3), Sz. Lisiewicz, Janecki, Jóźwiak, Hajnysz (2), Hutnik, Buda (2), G. Lisiewicz

Trójkowicze na mecz z trzecią po 12 kolejkach drużyną w tabeli pojechali mocno osłabieni. Nie mogli zagrać choćby Hubert Ceglarz, Artur Dymkowski czy Jarosław Paszkiewicz.

Jak bardzo ich brakowało, pokazało boisko.

Bardzo źle zaczęliśmy to spotkanie. Po siedmiu minutach gospodarze prowadzili już 5:0. Pierwszą bramkę rzuciliśmy w 8. minucie, ale niemoc w ofensywie przełamaliśmy tylko na chwilę. Bo w 18. minucie było już 12:2 dla rywali…

Finalnie do przerwy Trójka zdołała nieco zmniejszyć przewagę SPR Bór-Joynext – do szatni schodziliśmy przy wyniku 16:8 dla gospodarzy.

A druga połowa? Podobna była do pierwszej. W zasadzie w tym meczu nie było momentu, w którym moglibyśmy powiedzieć, że nawiązujemy wyrównaną walkę z Obornikami Śląskimi.

Skończyło się to spotkanie naszą porażką 18:34. Dostarczyło sporo materiałów do analizy.

Dzięki temu zwycięstwu gospodarze wskoczyli na pozycję wicelidera I ligi. Trójka jest teraz 11. w całej stawce.

Nowosolanie na Facebooku przyznali, że dla nich to była lekcja piłki ręcznej. Jednocześnie podziękowali swoim kibicom, którzy pojechali za nimi na Dolny Śląsk.

W najbliższy weekend czeka nas przerwa w rozgrywkach. Nasi zagrają kolejny mecz w sobotę 26 lutego. W hali przy ul. Botanicznej podejmiemy UKS Olimp Grodków, który zajmuje piąte miejsce w tabeli.