Paranarciarstwo, zima i święty Walenty

Z tras biegowych: Jan Uruski został potrójnym wicemistrzem Polski w paranarciarstwie biegowym, NadAktywni byli widziani w okolicach Jedliny-Zdroju, a Wioletta Zabawska i Paweł Bubel wygrali Bieg Walentynkowy w Poznaniu!

W miejscowości Ptaszkowa w Małopolsce odbywają się mistrzostwa Polski w paranarciarstwie biegowym. Wziął w nich udział nowosolanin Jan Uruski.

Startował na trzech dystansach: 1 km, 3 km i 7,5 km. I we wszystkich trzech zawodach zajął drugie miejsce! – Tym samym zdobył trzy tytuły wicemistrza kraju! – cieszą się jego koleżanki i koledzy z Nowosolskiej Grupy Biegowej. – Sami nie wiemy już, jak gratulować Jankowi. Megawyczyn! Wielkie brawa.

Panie Janie, my też gratulujemy!

Nie próżnują także NadAktywni Nowe Miasteczko. Nasi biegacze startowali w Zimowym Półmaratonie Górskim w Jedlinie-Zdroju. – Wszyscy cało i zdrowo dobiegli do mety na 21. kilometrze i to jest dla nas najważniejsze – zaznaczają z troską w NadAktywnych.

Łącznie w zawodach pobiegło 244 zawodników, do mety dobiegło 237 z nich. W open 79. był Andrzej Chomicz, 85. Kamil Jastrzębski, a 101. Grzegorz Rosołowski.

Nie po raz pierwszy Wioletta Zabawska i Paweł Bubel wzięli udział w Biegu Walentynkowym w Poznaniu. I nie pierwszy raz poradzili sobie w nim świetnie! Nowosolanie z Klubu Biegowego Wikon zajęli pierwsze miejsce. Brawo!