Tego potrzebowaliśmy! Trójka po karnych wygrała derby. I przełamała złą passę

– Myślę, że kibicom mógł się podobać ten mecz: trochę horroru, sporo wymiany ciosów – mówi po ekscytujących derbach z Zieloną Górą Grzegorz Lisiewicz, bramkarz Trójki, jeden z bohaterów sobotniego spotkania. Bronił rewelacyjnie i tego dnia miał to, czego golkiper potrzebuje – trochę szczęścia

Trójka Nowa Sól – AZS Uniwerstetu Zielonogórskiego 26:26 (13:12) <2:0>

Trójka: Florczak (5 bramek), Kokot, Stelmasik, Bortnowski (2), Uchal (3), Orliński (1), Kowalski (2), Jaskółka, Sz. Lisiewicz (2), Ceglarz, Hajnysz (4), Brychcy, Karp, Buda, Dymkowski (7), G. Lisiewicz

W tym meczu nowosolanie ponownie zafundowali swoim kibicom huśtawkę nastrojów.

Początek zagrali wybornie! Przycisnęli zielonogórzan i po 11 minutach prowadzili 6:0. Przyjezdni fani przecierali oczy ze zdumienia… Wróciła stara myśl o nowosolskiej twierdzy.

No ale jak gra Trójka, nie może być spokojnie. Co prawda prowadziliśmy już do końca pierwszej połowy, ale roztrwoniliśmy przewagę prawie w całości. Do szatni na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 13:12 dla gospodarzy.

W drugiej części goście grali lepiej, przebudzili się. Jeszcze w 57. minucie prowadzili 24:21.

W końcówce bardzo dobre zmiany dali Grzegorz Lisiewicz w bramce i Patryk Bortnowski. I to m.in. dzięki nim rzutem na taśmę Trójka wyrównała na 26:26.

Żeby rozstrzygnąć, kto wygra, potrzebne były rzuty karne.

I tutaj znowu powraca postać Grzegorza Lisiewicza, który karne bronił na zmianę z Hubertem Ceglarzem. Obaj panowie spisali się świetnie! Wybronili nam punkty w tym meczu. Nowosolanie pokonali gości 2:0, tym samym dopisując do ligowej tabeli upragnione dwa oczka w derbach.

– Dałeś dzisiaj dobrą zmianę – zagadujemy Lisiewicza.

– Na to wychodzi – uśmiecha się. – Trzeba wyjść na boisko i robić swoje. Dobrze, że wyszło dla nas na plus. Dwa punkty zostają w Nowej Soli. Wygraliśmy ten mecz i bardzo się z tego cieszymy.

Bramkarz Trójki z pewnością długo będzie pamiętał to spotkanie. – Bo to derby, chociaż Świebodzin bardziej nas grzeje, mimo dużego szacunku do zespołu z Zielonej Góry – podkreśla nasz bramkarz. – Myślę, że kibicom mógł się podobać ten mecz: trochę horroru, sporo wymiany ciosów. Przespaliśmy trochę początek drugiej połowy, AZS nas dogonił. Ale trzeba było podnieść się z kolan i zrobiliśmy to.

Trener naszych szczypiornistów Alan Raczkowiak przyznaje, że to był szalony mecz. – Przebiegał falami. Prowadziliśmy już 10:3, a na przerwę schodziliśmy tylko z jednobramkową zaliczką – przypomina Raczkowiak. – Później AZS nam odskoczył, ale wróciliśmy. Najważniejsze, że wyszliśmy z tego zwycięsko, bo dla nas każdy punkt jest istotny. Jesteśmy zadowoleni. Powiem szczerze, że po raz pierwszy aż tak przeżywałem karne, a odkąd tu pracuję, to już piąty raz, kiedy musieliśmy je rzucać. Po prostu zdaję sobie sprawę, jak dużo waży każdy punkt w tej lidze. Chwała chłopakom za walkę. Jestem z nich dumny.

Najważniejsze, że w tym meczu przyszło przełamanie!

26 marca Trójka rozegra 17. kolejkę I ligi. W niej pojedziemy na mecz do Świdnicy, który może okazać się bardzo ważny, jeśli chodzi o końcowy układ tabeli.