Czarni znowu wiceliderem A-klasy. Ważne wygrane Korony i Dozametu

Rudnianie wykorzystali potknięcia innych A-klasowców i mimo że tylko zremisowali z Łężycą, wrócili na drugie miejsce w tabeli. – Co najmniej przez kolejne trzy tygodnie zostaniemy jedyną niepokonaną drużyną na własnym boisku – cieszą się nasi. Piszemy też, co działo się na innych boiskach

Czarni Rudno – Sparta Łężyca 2:2 (2:2)

Bramki: M. Sobczak 14’, 45+

Czarni: M. Korotyszewski – R. Sobczak (38’ Białoskórski (81’ Kryca)), M. Sobczak (54’ Boruszewski), Zięba (61’ Malinowski), Malec, Kubaszewski (46’ Leńczuk), G. Korotyszewski, Kasper (ż), Aleksandrowicz (ż), Galas, Wlekliński (77’ Muszyński)

Zespół z Rudna w sobotę zremisował 2:2 i wszystkie cztery bramki zobaczyliśmy w pierwszej części gry.

Na prowadzenie wyszli goście, na listę strzelców wpisał się Paweł Szpynda. Szybko wyrównaliśmy, bo już cztery minuty później – królem polowania okazał się Mateusz Sobczak. Kolejny cios zadała Sparta w 40. minucie, znowu trafił Szpynda. Punktami podzieliliśmy się już w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą drugiego gola Mateusza Sobczaka.

Czarni notują remis i są na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Nasi piłkarze zwracają uwagę, że to był ich ósmy remis w tym sezonie. „To było bardzo wyrównane spotkanie, dlatego tym bardziej doceniamy ten punkt, bo dzięki wynikom innych drużyn wracamy na pozycję wicelidera i co najmniej przez kolejne trzy tygodnie pozostaniemy jedyną niepokonaną drużyną na własnym boisku” – cieszą się rudnianie.

Podopieczni trenera Mariusza Wawrowa w niedzielę pojadą do Przybyszowa, żeby zagrać z drugim Dębem.

IV liga: ważny komplet punktów zdobyła w sobotę Korona Kożuchów. Wygrała u siebie z Czarnymi Żagań 3:1. Radość kibicom dali Łukasz Cygan, Maciej Grochowski i Bartosz Tkacz. Teraz pojedziemy do Witnicy.

Pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej okręgówki zdobył Dozamet Nowa Sól. W Jaromirowicach pokonał Alfę pewnie 4:0. Dwie bramki strzelił Andrzej Kołodziej, po jednej dołożyli Dariusz Nazar i Mateusz Juncewicz. W następnej kolejce nasz zespół zagra z Płotami.

Odra Bytom Odrzański zdemolowała Kado Górzyn 7:0 po dubletach Patryka Zawojka i Bartosza Frydrycha oraz golach Macieja Konsewicza, Tomasza Wróbla i Sebastiana Krawczyka. Oderka pewnie kroczy po awans, jej przewaga nad drugą drużyną to już 15 punktów! Lider klasy okręgowej zagra w niedzielę na wyjeździe z Ołobokiem.

Pogoń Przyborów pokonała Szprotawę 3:1 po bramkach Konrada Gabigi, Remigiusza Smolina i Mateusza Glapki. Pogonistów czeka w sobotę mecz z Ochlą.