Ares Open: Pogoda pod psem, ale atmosfera dużo lepsza!

Za nami turniej siatkówki plażowej Ares Open, od lat niezbędny sportowy element maja w Nowej Soli. Nasze zawodniczki Ewa Bereżańska i Martyna Sobczak zajęły drugie miejsce

To była już 21. edycja Ares Open. Turniej organizuje siatkarski klub Ares Nowa Sól. Jest stałym elementem nowosolskiego kalendarza.

Rok temu, podczas 20. edycji, w dwudniowych zmaganiach wzięło udział 29 par. W 2022 r. było skromniej, zagrało przeszło dwa razy mniej duetów, ale i tak w sobotę 21 maja emocji nie zabrakło.

Ostatecznie najlepsze okazały się Weronika Antczak i Justyna Kozłowska, które w finale pokonały nowosolanki Ewę Bereżańską i Martynę Sobczak. Brązowy medal dla Julii Sobczak i Dominiki Bielickiej. Tuż za podium uplasowały się Ola Augustyniak i Julia Woźniak.

– Wysoki poziom gier, pełne zaangażowanie zawodniczek i świetna atmosfera – ocenia Radosław Abramczyk, prezes Aresa. – Pogoda oczywiście pod psem, ale to już standard – było słońce, wiatr, deszcze, gorąco i zimno. Co kto lubi. Dziękuję obsłudze sędziowskiej i wiernym kibicom.