Piłka ręczna: Derby nie dla nas. Świebodzin zatrzymał u siebie trzy punkty

Trójka przegrała ostatni mecz w tym sezonie. Prestiżowy, bo na wyjeździe ze Świebodzinem. Nasi już kilka tygodni temu zapewnili sobie utrzymanie w I lidze

Zew Świebodzin – Trójka Nowa Sól 28:26 (12:15)

Trójka: Rapiejko, Florczak, Kokot, Bortnowski, Uchal, Orliński, Kowalski, Jaskółka, Sz. Lisiewicz, Ceglarz, Paszkiewicz, Hajnysz, Hutnik, Buda, Dymkowski, G. Lisiewicz

Między 11. a 16. minutą sobotniego spotkania mieliśmy piorunujący okres. Nowosolanie od remisu 4:4 wyszli na prowadzenie 10:4. To ucieszyło grupę naszych kibiców w świebodzińskiej hali. Później ta przewaga nieco stopniała, ale i tak na przerwę schodziliśmy z wynikiem 15:12 dla nas.

W drugiej połowie gospodarze wyrównali na 18:18 w 41. minucie. W drugiej części tej odsłony wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Zew po ostrym, momentami bardzo ostrym spotkaniu, delikatnie mówiąc, wygrał 28:26.

„Dziękujemy bardzo kibicom za doping” – podkreślili po meczu szczypiorniści Trójki na Facebooku.

To była ostatnia potyczka naszych w pierwszym sezonie po awansie do I ligi. Zajęliśmy 10. miejsce i osiągnęliśmy podstawowy cel: utrzymanie. Do większego podsumowania jeszcze wrócimy.