Rafała Galasa patent na Odrę. Pogoń pokonała mistrza

Przed meczem w Przyborowie Pogoń była jedynym zespołem, z którym Odra Bytom Odrzański jeszcze w tym sezonie nie wygrała. Po meczu to się nie zmieniło. Gospodarze nie oddali punktów. Gola Odrze strzelił ponownie Konrad Gabiga

Pogoń PrzyborówOdra Bytom Odrzański 1:0 (1:0)

Bramka: Gabiga 16’

Pogoń: Zacharewicz (ż) – Jędraszak, K. Gabiga, G. Gabiga, Buras, Bugajewski, Bebrys, Serafin (ż), Otulak, Napieralski, Stepaniuk (ż)

Odra: Ristok – Wróbel, Skałecki, Dawid Cieśla, Skiba (ż), K. Konsewicz (ż), Michał Konsewicz (63’ Frydrych (ż)), Maciej Konsewicz, Dybizbański (83’ Wołkowski), Chłopowiec, Czerny (46’ Chałupka)

W październiku ub. roku, po pierwszym meczu między tymi drużynami, napisaliśmy: „Odra Bytom Odrzański w derbach z Pogonią Przyborów waliła głową w mur, od 33. minuty przegrywała 0:1 po golu Konrada Gabigi. Ale ma Bartosza Skibę i to robi różnicę – na 1:1 trafił w 96. minucie”.

Scenariusz rewanżu w Przyborowie był niemal identyczny. Niemal, bo tym razem „Skibi” nie wyrównał, nie strzelił bramki również żaden inny piłkarz Odry, która tydzień wcześniej zapewniła już sobie awans do IV ligi.

W 16. minucie goście poznali swoje przeznaczenie. Znowu katem Odry był Konrad Gabiga, który trafił na 1:0.

Do końca meczu i jedna, i druga strona miała swoje okazje, by zmienić wynik. Bramka Pogoni wydawała się zaczarowana, świetnie bronił Alan Zacharewicz. Szczęścia nie miał również Paweł Otulak, który po pięknym strzale w drugiej połowie był bliski podwyższenia na 2:0 dla gospodarzy, ale trafił w słupek.

Pogoń mądrze się broniła, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry. Odra, która ma w szeregach piłkarzy wybornych, jeśli chodzi o grę pozycyjną, tym razem została zneutralizowana. I ponownie waliła głową w mur.

Misja Piotra Serafina

Potwierdziło się, że trener Pogoni Rafał Galas ma patent na bytomian. – Nie wiem, czy to patent. Mamy atuty, jakie mamy, nie mogliśmy podjąć z nimi zbyt otwartej gry – przyznaje Galas. – W ciągu całego meczu stworzyliśmy może cztery sytuacje i strzeliliśmy jedną bramkę. Odra prowadziła grę, ale nie strzeliła i raczej nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji. Mamy swoje problemy, jest nas garstka, a dodatkowo przed meczem wypadł nam Mateusz Glapka. Musieliśmy jednak podjąć walkę, choć wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. I udało się.

Według Rafała Galasa kluczowa była wiara w zwycięstwo. – Chłopaki zostawili na boisku kawał serca i zdrowia – podkreśla. – W końcówce drżeliśmy o wygraną, bo Odra miała rzut rożny i przypomniał się poprzedni mecz. Z przodu dużo pracy wykonali Konrad Gabiga i Paweł Otulak, potrafili utrzymać piłkę na połowie Odry. Chcieliśmy też wyłączyć z gry Bartka Skibę, odpowiadał za to Piotrek Serafin i świetnie wywiązał się ze swojego zadania.

– Gratuluję drużynie gospodarzy trzech punktów. Zagrali bardzo ambitnie, dzielnie się bronili – na początku rozmowy z „Tygodnikiem Krąg” klasę pokazuje trener Odry Grzegorz Tychowski. – Pogoń bazowała na kontrze. Wiedzieliśmy, że tak będzie, ale strzelili nam gola. Nam zabrakło przede wszystkim konsekwencji w graniu tego, co potrafimy. Takie mecze czasem się zdarzają po serii zwycięstw. To normalne. Możliwe, że wpływ na naszą postawę miało to, że już tydzień wcześniej zapewniliśmy sobie awans. Uporządkujemy to i będziemy grali dalej o kolejne punkty.

Okazja do powrotu na ścieżkę zwycięstw już w najbliższą sobotę. Oderka zmierzy się u siebie w meczu na szczycie okręgówki z Lubskiem. Pogoń pojedzie do Jaromirowic.

W ub. sobotę Dozamet Nowa Sól zremisował w Szprotawie 2:2. Trafiali dla nas Andrzej Kołodziej i Paweł Wilczyński.

Ważna wygrana Korony

Korona Kożuchów zdobyła istotne trzy punkty w meczu u siebie z Piastem Czerwieńsk. Wygraliśmy 3:2, strzelali dwukrotnie Bartosz Olejniczak i Aleks Włodarczyk.

Podopieczni trenera Marcina Janika pną się w tabeli, zagrają teraz w Kostrzynie.