Lekka dla każdego. Sprawdź, jak poradzili sobie lekkoatleci trenera Draczyńskiego

Prawie 50 zawodników oddelegowali na mistrzostwa województwa Lekkoatletyka dla Każdego szkoleniowcy Adam Draczyński Running Team. – Nasza wspaniała młodzież zrobiła ogromny postęp – mówi trener Marcin Sznajder. Mamy medale

– Pogoda dopisała, była idealna dla zawodów lekkoatletycznych – dodaje Sznajder.

Najpierw zawodnicy startowali na 60 m w kategorii U-10 chłopców. Bartek Jurdziński z czasem 10.40 zajął drugie miejsce. Dziewiąty był Bartek Talkowski, 12. Ignacy Bubek, 13. Bartek Kowalczyk, 14. Miłosz Jurdziński, 15. Wojtek Korczak, a 16. Dawid Gembara.

W U-12 17. na metę dobiegł Wojtek Szaradowski, a 20. Miłosz Wichman.

Kaja Frąckowiak w U-10 dziewcząt zajęła szóste miejsce, siódma była Laura Korczak, ósma – Hanna Mus.

Spójrzmy na wyniki w skoku w dal. W U-14 rewelacyjnie zaprezentowała się Paulina Piwońska – była druga z wynikiem 4,28. Piąte miejsce zajęła Amelia Krzywniak. Dalej: Malwina Kwiatkowska (siódma), Karina Miller-Kałczuga (12.), Roksana Kosidło (13.), Zuzanna Nowacka (14.) i Katarzyna Ryśkiewicz (20.).

W U-12 60 m 13. była Wiktoria Zacharczuk.

U-14, 100 m: piąta Paulina Piwońska, 12. Amelia Krzywniak, 42. Zuzanna Nowacka, 44. Katarzyna Ryśkiewicz, 47. Karina Miller-Kałczuga.

– Bieg na 600 m dziewcząt U-10 to były takie nasze wewnątrzklubowe mistrzostwa – uśmiecha się trener Marcin Sznajder z Adam Draczyński Running Team. Wygrała Lila Przybyła z czasem 2.04.48, na podium wyprzedziła Alę Pawłowską (2.18.94) i Gabrysię Rychlik (2.25.01). Czwarta na mecie była Amelia Tondel, piąta Zuzanna Traskowska, szósta Martyna Chojniak, a siódma Wiktoria Zuterek.

W skoku w dal ze strefy dziewcząt U-12 siódme miejsce zajęła Wiktoria Zacharczuk.

Hania Tondel była bezkonkurencyjna w 600 m U-12, wykręciła czas 1.53.42. Trzecia była Ana Sedova – 1.58.35. Szósta – Iga Hrebeniuk, siódma Lena Stachowska, 10. Hania Strzelczyk, 11. Marysia Talkowska, 18. Ania Bebrys.

Czwarty plac w rzucie piłeczką palantową U-10 zajął Bartek Kowalczyk. Wojtek Korczak skończył zawody na siódmym miejscu, a Dawid Gembara na ósmym.

Świetnie pobiegł na 600 m w U-10 Mikołaj Gorzelanny – wygrał z czasem 2.11.62. Złoto również dla Karola Babacza w U-12 – dał mu je czas 2.05.40.

Srebrny medal wywalczyła na 1000 m U-14 Zuzanna Hrebeiuk z czasem 3.14.54.

Jak poradzili sobie miotacze? W piłce palantowej chłopców U-12 piąty był Jakub Tomczak, a ósmy Miłosz Wichman.

1000 m U-14 chłopców: czwarty Kamil Kosidło, piąty Janek Dudziak, dziewiąty Dawid Knieja. – Dawid dosłownie na linii mety doznał bolesnej kontuzji – mówi Marcin Sznajder. – Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

300 m U-14: Marcel Czarnecki 13., Gabriel Łoziuk 14.

W skoku w dal ze strefy U-10 drugi był Bartek Jurdziński z wynikiem 3.45. Szósty – Bartek Talkowski, siódmy Ignacy Bubek, a 12. Miłosz Jurdziński.

Laura Korczak bliska medalu w rzucie piłeczką palantową, ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Na piątym uplasowała się Hania Mus, na szóstym zaś Kaja Frąckowiak.

300 m U-14 dziewczyn: 13. Paulina Pojnar, 22. Wanessa Bereś, 30. Sandra Wieliczko, 45. Roksana Kosidło.

I wreszcie skok w dal ze strefy chłopców U-12: piąty Jakub Tomczak, 12. Wojtek Szaradowski.

– Jak widać po wynikach, nasza wspaniała młodzież zrobiła ogromny postęp – ocenia występ w Kożuchowie Sznajder. – Prawie wszyscy poprawili rekordy życiowe, a wynik Zuzi Hrebeniuk, Lili Przybyły i Hani Tondel to w tej chwili ścisła krajowa czołówka.

Trener AD Running Team dodaje: – Dziękujemy wszystkim zawodnikom za występ, walkę i za serce, które włożyli w to, by jak najlepiej reprezentować nasz klub. Dla rodziców podziękowania za logistykę i opiekę.