Leśniak z dubletem, Dozamet z trzema punktami, a Pogoń blisko wicelidera

Dozamet nie miał u siebie problemów z Chynowianką, wbił jej pięć goli. Pogoń wygrała w Łęknicy, mimo że ponad pół meczu grała w dziesiątkę. I nie odpuszcza Tęczy, cały czas ją goni w walce o drugie miejsce dające awans do IV ligi

Dozamet Nowa Sól – Chynowianka Zielona Góra 5:2 (4:0)

Bramki: Leśniak 2, Nazar, Kołodziej, Dykta

Zabiliśmy ten mecz już w pierwszej połowie. Było 4:0 po dwóch golach Leśniaka, trafiali też Nazar i Kołodziej. W drugiej części Dozamet miał sporo okazji, by podwyższyć, ale nonszalancja pod bramką sprawiła, że strzelił tylko jednego gola – na listę strzelców wpisał się Dykta. Dwukrotnie strzelali za to zielonogórzanie, ale nie było momentu, w którym stracilibyśmy kontrolę nad tym spotkaniem.

– Swoje zrobiliśmy już w pierwszej połowie – mówi trener KSD Mateusz Reimann. – W drugiej mieliśmy powtórkę z Moczynianki – znowu zaczęliśmy się bawić, było multum sytuacji i strzelaliśmy w bramkarza. Za dużo zabawy w szesnastce. Mogliśmy spokojnie prowadzić 7:0 i myślę, że wtedy rywalom troszkę odechciałoby się dalszej gry i mielibyśmy więcej luzu.

Dozamet zagra teraz w Krośnie Odrzańskim, a później u siebie podejmie Pogoń Przyborów. – To będzie mecz jak każdy inny – tonuje nastroje przed derbami Reimann. – Nie podchodzę do niego na zasadzie, że koniecznie musimy się odegrać za ten remis w końcówce w Przyborowie. Być może tak po prostu się stanie. Czasem los coś zabierze, a potem oddaje.

W Dozamecie gra sporo młodziutkich zawodników. – Trochę jesteśmy do tego zmuszeni, nie ma co ukrywać – mówi trener Reimann. Jak ocenia ich umiejętności? – Widzimy w nich potencjał, ale dużo pracy przed nimi. Wiele rzeczy muszą się nauczyć, bo jest tak, że 15-latek niczego nie wie o grze w obronie strefowej. Karol Jędraszak kolejny mecz wygląda na boisku bardzo dobrze. Okej, zrobił jeden błąd, przeciwnicy strzelili gola, ale kiedy ma się uczyć, jak nie teraz?

Kolejnym problemem KSD jest kontuzja mięśnia dwugłowego Bartka Drążka.

Chynowiankę prowadzi nowosolanin Henryk Mazurkiewicz. – Mecz wyglądał tak, jak wskazuje wynik – komentuje. – W pierwszej połowie graliśmy beznadziejnie, bramkarz się nie sprawdził. W drugiej wszedł golkiper po kontuzji, wcześniejsze mecze grało nam się bez niego trudno. I w drugiej połowie wybronił z cztery sytuacje sam na sam. Zaczęliśmy grać spokojniej, dlatego strzeliliśmy dwie bramki. Ale mecz trwa 90 minut, a nie 45.

Odra Bytom Odrzański rozgromiła Alfę na wyjeździe 6:0 po bramkach Krawczyka, Chałupki, Zawojka, Skiby, Pawlaka i Karbowiaka. W najbliższy weekend zagra z Płotami.

Grande Pogoń Przyborów wygrała w Łęknicy 2:0 po dwóch golach Otulaka, mimo że od 38. minuty podopieczni trenera Rafała Galasa grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Serafina! Ależ oni grają ostatnio. Do drugiej Tęczy tracą punkt. Teraz powalczą u siebie z Kunicami. Pogoń II Przyborów w ub. weekend zapewniła sobie mistrzostwo w klasie B.

W IV lidze Korona przegrała w Rzepinie 2:4. Dublet ukłuł Lewicki. W sobotę zagramy w Kożuchowie z Lechią II.