Astra wybiegała medale i życiówki

Zawodnicy trenera Astry Ryszarda Biesiady potrafią zwyciężać, o czym się przekonujemy analizując czerwcowe starty biegaczy

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce w Słubicach w czwartek 2 czerwca w biegu na 2000 m dały zawodnikowi Astry Nowa Sól trzecie miejsce. Gracjan Radkowski dobiegł na metę z czasem 7:23:44 co jest jego rekordem życiowym.

Tydzień później, 11 czerwca, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w Poznaniu. W biegu na 1500 m kobiet z czasem 4:31:83 po srebrny medal dobiegła znakomita Liliana Młynarczyk, czym również poprawiła swój rekord życiowy. 10. w tym biegu przekroczyła linię mety Martyna Korwel z czasem 4:58:95, a tuż za nią, z 11. wynikiem, Zofia Chorostkowska osiągając 5:05:23. Obie dziewczyny również poprawiły swoje rekordy życiowe.

Kacper Kubiak startował w Biegu o Błękitną Wstęgę Bobru w Bobrowicach 18 czerwca. Zajął czwarte miejsce.

Jak co roku zawodnicy trenera Ryszarda Biesiady wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Białogardzie 19 czerwca. W biegu na 1500 m wystartowała Liliana Młynarczyk. Nasza zawodniczka ponownie nabiegała rekord życiowy, wykręciła 4:29:97, zdobywając drugie miejsce. Z kolei w starcie na 3000 m kobiet nowosolskie barwy reprezentowała Martyna Korwel, która z czasem 10:23:11 zajęła drugie miejsce poprawiając tym rekord życiowy.

Tuż za Martyną na trzeciej pozycji uplasowała się równie znakomita Zofia Chorostkowska z czasem 10:44:02 zdobywając brązowy medal.

Ukoronowaniem biegów był udział Jakuba Wawrzykowskiego w zielonogórskim X Crossie Parszywa 12 na dystansie 12 km. Jakub reprezentując Astrę Nowa Sól wywalczył w tych zmaganiach trzecie miejsce.