Julia Bujnicka z Aresa w reprezentacji Polski!

Lekkoatleci z Nowej Soli startowali w Obornikach, a Julia Bujnicka, ich koleżanka, reprezentowała Lubuskie w finale ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego. I dostała powołanie do reprezentacji Polski!

Wakacje? Jakie wakacje! Trzeba trenować i startować – z takiego założenia wychodzą zawodnicy Aresa. I słusznie. Dlatego pojechali do na 3. Grand Prix Obornik Memoriał Tadeusza Ratajczaka.

– Potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu – ocenia Zenon Szpigun, ich trener. A to optymistyczny prognostyk przed mistrzostwami Polski, które odbędą się już 15-17 lipca w Bielsku-Białej.

Zapewniony udział w tej imprezie ma m.in. Laura Gotowała. W Obornikach zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 32,04 m i brąz w pchnięciu kulą – 11,50 m. – Oskar Hiki z kolei wygrał w rzucie oszczepem z bardzo dobrym wynikiem 55,75 m – chwali swojego zawodnika trener Szpigun.

Kacper Domański w pchnięciu kulą zawiesił na szyi brązowy medal po tym, jak pchnął na odległość 13,30 m.

Aleksandra Płaksa również zakończyła zawody z brązem – w rzucie oszczepem zaliczyła 23,36 m.

– Tuż za podium uplasowały się jeszcze Nadia Gerlip w pchnięciu kulą i Natalia Wajman w rzucie oszczepem – wylicza Zenon Szpigun.

Julia Bujnicka z Aresa Nowa Sól reprezentowała województwo lubuskie w finale ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego. Zajęła świetne siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej z wynikiem 145 cm w skoku wzwyż. – Przegrała tylko ze starszymi o rok koleżankami z całej Polski. Jej wynik okazał się najlepszym w roczniku 2010. To zostało zauważone, bo w nagrodę została powołana do reprezentacji Polski – cieszy się Szpigun. Z orzełkiem na piersi wystartuje w Athletics Unlimited Games w Krakowie 11-15 sierpnia.

– Nie jedziemy na żadne obozy, bo jesteśmy biednym klubikiem, ale codziennie mamy treningi na stadionie „Ogólniaka” i w pocie czoła przygotowujemy się do mistrzostw kraju i drugiej części sezonu – puentuje Zenon Szpigun.

Tym większy szacunek dla lekkoatletycznego Aresa!