Dobry czas kajakarzy

KKS Nowa Sól w ostatnich tygodniach i miesiącach zdobywał medale na najważniejszych kajakarskich imprezach

Zacznijmy od czerwcowych 38. Długodystansowych Mistrzostw Polski w Augustowie. Zuzanna Banasiak i Paulina Rybacka w swojej kategorii wiekowej w K2 5000 m zdobyły brąz. Również brązowy medal zawiesiła na szyi Anna Silivanenko w C1 3000 m. Srebro wywalczyła Amelia Turczyk w C1 3000 m. Najlepszy na 5000 m był Maciej Cichocki, podobnie jak Rafał Poklepa na 10000 m. Maciej Falbagowski zajął drugie miejsce w C1 5000 m.

Pod koniec lipca odbyły się 21. Mistrzostwa Polski Młodzików i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – mistrzostwa kraju juniorów młodszych. Obie imprezy miały miejsce w Poznaniu, z obu KKS przywiózł do Nowej Soli, o czym pisaliśmy już na łamach „TK”.

– Od wielu lat odbywają się mistrzostwa Polski, Europy i świata w kat. masters, czyli byłych zawodników – mówi Wiesław Piec z KKS. – Tu też nasi weterani nie przynieśli wstydu. Wszyscy również płynęli w finałach.

W Bydgoszczy Nina Siemasz, prezeska klubu, zdobyła srebro (K1 200 m), brąz (K1 500 m), złoto (razem z Jolantą Rogałą w K2 200 m), srebro (również z Rogałą w K2 500 m) i raz jeszcze srebro w K4 500 m razem z A. Turczyk, J. Rogałą i R. Stareńczak.

Alicja Turczyk zgarnęła srebrny medal w K1 500 m i również srebro w K4 500 m w składzie z Siemasz, Rogałą i Stareńczak.

A Dariusz Michalak ma na koncie kolejne dwa medale, tym razem srebrne – w C1 200 m i C1 500 m. Mariusz Kuliczkowski z E. Hoffmann w kategorii mix zajęli trzecie miejsce (K2 500 m).

Mastersi świetne wyniki przywieźli też z wrześniowych MP w Wałczu. Na 500 m kobiet Nina Siemasz zdobyła złoto, Alicja Turczyk srebro (w K1); ponadto Siemasz i Turczyk mają na koncie złoto w K2, a w mix Turczyk i M. Kuliczkowski mogą pochwalić się brązem.

200 m: Siemasz złoto (K1), Turczyk brąz (K1), Turczyk i Siemasz złoto w K2. A wisienką na torcie był srebrny medal czwórki Siemasz, Turczyk, Dąbrowska i Hoffmann.