Kolejny start Aresa. Hiki wykręcił trzeci wynik w kraju w rzucie oszczepem U-20

Nasi lekkoatleci brali udział w mityngu w Zielonej Górze. Ponownie błysnął Oskar Hiki, ale nie tylko

Na 600 m Kamil Kozieł wykręcił 1.38,20 i zajął drugie miejsce w swojej kategorii. To rekord życiowy Kamila.

Nadia Gerlip zdobyła srebro w pchnięciu kulą (9,90 m). Z kolei w skoku wzwyż Julia Bujnicka zaliczyła 1,30 m i nie miała sobie równych. Julia Szumilas była piąta w skoku w dal (4,22).

60 m dziewczyn: w pierwszej serii trzecia była Julia Bujnicka z czasem 9,60, zaś w serii numer trzy Julia Szumilas osiągnęła rezultat 9,19, który w tym biegu dał jej wysokie drugie miejsce. To życiówka Julii.

Fantastyczny występ Oskara Hikiego. Zresztą kolejny już po nieudanych mistrzostwach Polski. W rzucie oszczepem (800 g, jak w seniorach) wygrał z wynikiem 58,56 – to jego nowy rekord życiowy. – I trzeci wynik w kraju w tym sezonie w kat. U-20 – pęka z dumy Zenon Szpigun, trener lekkoatletów Aresa Nowa Sól. W rzucie dyskiem (1,5 kg) Hiki był czwarty z wynikiem 35,57.

Kacper Domański wygrał w pchnięciu kulą (6 kg) – 14,90 m, życiówka. – Pchnął pięknie, pokonał medalistę mistrzostw kraju Wojtka Lewkowicza. Procentuje u niego ciężka praca w wakacje – nie ma wątpliwości trener Szpigun.

W rzucie oszczepem startowały trzy zawodniczki Aresa. Najlepiej poradziła sobie Aleksandra Płaksa, która zajęła trzecie miejsce (24,26), czwarta była Natalia Wajman (21,02), a piąta Nadia Gerlip (20,64).