Derbowa wygrana Aresa Nowa Sól w Zielonej Górze

Podopieczne trenera Rafała Snocha w III lidze pokonały po pełnym zwrotów akcji meczu Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, czyli drużynę zielonogórsko-kożuchowską

AZS UZ – Ares Nowa Sól 2:3 (22:25, 16:25, 25:14, 25:22, 7:15)

Siatkarki, trenerzy, działacze i sympatycy Aresa Nowa Sól mają kolejne powody do zadowolenia. Bo tydzień wcześniej u siebie pokonaliśmy Złotoryję po dreszczowcu 3:2. Mimo że nasze zagrały w osłabionym składzie. To było dla Aresa świetne otwarcie sezonu 2022/2023 w III lidze.

Nowosolanki w ubiegłą niedzielę rozegrały następną kolejkę. Zmierzyły się na wyjeździe w derbach z Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tę drużynę tworzą m.in. siatkarki z UKS SG Kożuchów, a ich szkoleniowcem jest Kuba Czarnecki, prezes UKS SG.

Ares zaczął to spotkanie bardzo dobrze. W pierwszym secie pokonał rywalki do 22, a w drugim wiktoria była jeszcze bardziej okazała – zespół z Nowej Soli oddał oponentkom jedynie 16 punktów.

I wtedy nastąpiło załamanie formy przyjezdnych. Jednocześnie dużo lepiej zaczął grać miks zielonogórsko-kożuchowski.

Podopieczne trenera Czarneckiego rozgromiły Areski w trzecim secie do 14. Czwarta partia dużo bardziej wyrównana, ale znowuż górą wychodzą z niej siatkarki AZS, tym razem 25:22.

Ton piątego seta od początku nadawały nowosolanki, które wygrały 15:7 i zainkasowały ważne dwa punkty w całej stawce.

Po prestiżowym zwycięstwie Ares jest trzeci w dolnośląsko-lubuskiej III lidze z dorobkiem czterech punktów. Lubuskie Taxi zajmuje miejsce piąte – też ma cztery oczka, ale jeden mecz rozegrany więcej.

W czwartej serii gier drużyna z Nowej Soli zagra u siebie z Sulechowem. Ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 22 października w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. – Startujemy o godz. 15.00, zapraszamy kibiców – mówi trener Aresa Rafał Snoch.