Dozamet lepszy od Unii, teraz czas na mecz z liderem

Podopieczni trenera Mateusza Reimanna pokonali w Konotopie Unię Kunice Żary 2:1. W doliczonym czasie zwycięską bramkę zdobył Konrad Gabiga, który wszedł 10 minut wcześniej

Dozamet Nowa Sól – Unia Kunice Żary 2:1 (0:0)

Bramki: Otulak 53’, Gabiga 90+

Dozamet: Chudziak – Bigos (59’ Walter), Bohomolov, Dębiczak (ż), Drążek (80’ Gabiga), Jędraszak (ż)(68’ Szumilas), Kusyk, Leśniak (59’ Żubrowski), Otulak (75’ Nazar), Romański (85’ Dykta), Tomczak

O tym, dlaczego Dozamet zagrał mecz domowy w Konotopie, a nie w Nowej Soli, piszemy więcej na str. 19.

Ale boisko Mieszka okazało się dla nas szczęśliwe.

W pierwszej połowie co prawda bramki nie padły, ale worek rozwiązał się w drugiej części gry. W 53. minucie na 1:0 strzelił dla nas Paweł Otulak. Z prowadzenia cieszyliśmy się kwadrans, bo Maciej Ryng sprawił, że Kunice doprowadziły do remisu.

Na decydujący cios nowosolan musieliśmy czekać aż do doliczonego czasu gry. W drugiej połowie pojawił się na boisku Konrad Gabiga i to właśnie on trafił na 2:1, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z ważnych trzech punktów.

W najbliższy weekend czeka nas wyjątkowo trudny mecz. W sobotę zagramy z Jasieniem, który prowadzi w okręgówce.

W IV lidze Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański zremisowała w Starym Kurowie z Meprozetem 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie po karnym, a my wyrównaliśmy również po jedenastce – jej skutecznym egzekutorem okazał się Kacper Koppenhagen. Teraz zagramy u siebie z Rzepinem.

Korona Kożuchów przegrała 2:3 w Żaganiu. Strzelali dla nas Pavlo Volk i Łukasz Cygan. W 14. kolejce nasi podejmą u siebie Nietków.

Resztę wyników znajdziecie w ramkach. Klasa B zakończyła już rundę jesienną.