III liga: Świetne otwarcie Aresa! [ZDJĘCIA]

Nowosolanki zagrały pierwszy mecz w nowej trzecioligowej kampanii. Na starcie po dreszczowcu pokonały zespół ze Złotoryi

Ares Nowa Sól – KKS Mine Master Złotoryja 3:2 (25:22, 13:25, 22:25, 25:23, 15:7)

– Ale to były emocje – uśmiechają się działacze Aresa Nowa Sól. – Przeciwnik bardzo trudny, a my zagraliśmy w niepełnym składzie.

Mecz odbył się w sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Barbary w Nowej Soli. To była dla nas pierwsza potyczka w nowym sezonie III ligi. W pierwszej kolejce pauzowaliśmy.

W pierwszym secie górowały nowosolanki do 22. Ale druga partia była zgoła odmienna – to przyjezdne narzuciły swój styl gry i pokonały Aresa 25:13.

Set numer trzy to ponowne zwycięstwo drużyny ze Złotoryi i żeby jeszcze powalczyć w tym spotkaniu, musieliśmy wygrać w czwartej części.

To się naszym zawodniczkom udało, po zaciętej końcówce byliśmy górą do 23.

W decydującym piątym secie siatkarki z Nowej Soli zachowały zimną krew i pokonały rywalki 15:7!

Wygrana ze Złotoryją jest bardzo cenna. – Świetnie zagrała Alicja Dancewicz, która otrzymała nagrodę MVP od sponsora, czyli Fundacji KGHM Polska Miedź – mówią działacze Aresa. – Wyróżnić trzeba również Martynę Sobczak, która dwoiła się i troiła w obronie i przyjęciu oraz Oliwię Trznadel, grającą świetnie w ataku z lewego skrzydła. Dziewczyny, daliśmy radę. Wielkie gratulacje.

Brawa dla Aresek! Nowosolanki w następnej kolejce, już w niedzielę, zmierzą się na wyjeździe z Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak już pisaliśmy, ten zespół tworzą m.in. siatkarki z Kożuchowa, a ich trenerem jest Kuba Czarnecki, prezes UKS SG. AZS w sobotę pokonał 3:1 Trzynastkę Zielona Góra.