Korona lepsza od Promienia, a Cuprum od Mieszka [ZDJĘCIA]

Czwartoligowcy z Kożuchowa ograli we własnych progach gości z Żar i dopisali sobie trzy punkty, a na boisku obok w klasie A Cuprum Czciradz pokonał Mieszka Konotop

Korona Kożuchów – Promień Żary 3:1 (2:0)

Bramki: Ł. Cygan 23’, Janik 37’, Olejniczak 55’

Korona: Cieśla – Bakhruman, Ł. Cygan (90+ Grochowski), Dopierała, Janik, Lewicki (79’ Biczyk (ż)), Łuszczewski, Olejniczak (ż)(70’ Miłek), Rudnicki (ż)(58’ Galas), Volk, Włodarczyk (85’ Poterała)

W sobotni wieczór w Kożuchowie śmiało można było otworzyć szampana. Korona zainkasowała u siebie bardzo ważny komplet punktów. Wygrała zdecydowanie zasłużenie.

Wynik otworzył w 23. minucie Łukasz Cygan. W jeszcze bardziej radosne nastroje wpadliśmy w 37., kiedy Marcin Janik, który z Promieniem grał na lewej obronie i mógł tam pokazać swoje walory w ofensywie, podwyższył na 2:0.

Korona w pierwszej części była bardziej poukładanym zespołem, dojrzałym, potrafiącym wykorzystać nadarzające się okazje.

W drugiej części zespół z Żar musiał gonić i częściej atakował, ale nasi mądrze kontrowali i też zagrażali bramce Bartłomieja Madeja. Po jednej z takich akcji podopiecznych trenera Tomasza Muchy, w 55. minucie, Bartosz Olejniczak znalazł się w polu karnym i zadał Promieniowi trzeci cios.

Nadzieję i wiarę w serca przyjezdnych kibiców wlał jeszcze w 69. minucie Kamil Dados. Jego strzał, a raczej wcześniejszy rykoszet zmylił Daniela Cieślę i zrobiło się 3:1. Goście mieli ponad 20 minut, żeby wyjechać z korzystniejszym rezultatem, ale to Korona zgarnęła trzy punkty, bo więcej goli już nie padło.

„Brawo drużyna, brawo trener – napisali po meczu na Facebooku działacze Korony. – Kibicom dziękujemy za głośny doping i liczne przybycie!”.

Kożuchów zagra teraz w Żaganiu.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański rozbiła Celulozę 3:0 po bramkach Kacpra Konsewicza, Wiktora Kobieli i Bartosza Skiby. To czwarty zwycięski mecz z rzędu lidera IV ligi, piąty będą chcieli zaliczyć w najbliższy weekend w Starym Kurowie.

Słaby weekend nowosolan. 2:3 na wyjeździe przegrał Dozamet z 14. w tabeli okręgówki Cargovią Kargowa. Strzelili dla nas Jakub Bigos i Bartosz Drążek. KSD zagra w niedzielę u siebie z Kunicami.

W klasie A byliśmy też na meczu Cuprum Czciradz – Mieszko Konotop. Wygrali gospodarze 4:2. Dla Czciradza trafiali Piotr Marczewski, Damian Dudzik, Michał Hamera i Jakub Dobrowolski (samobójczy gol), a dla konotopian dwukrotnie Grzegorz Nadzieja. Resztę wyników znajdziecie w ramkach.

Cuprum zagra w 10. kolejce z Zaborem, Mieszko u siebie ugości Siedlnicę.

Modrzew – Studzieniec 0:0

Kora – Dozamet II [ten mecz się nie odbył z dość kuriozalnych przyczyn. W najbliższym numerze zajmiemy się tym tematem]

Zorza – Łupice 4:2