Mickiewicz zapunktował, ale czas na derby Astry z Sulęcinem!

Kluczbork pokonał u siebie Astrę 3:0. Część kibiców Koliberków oglądała ten mecz w hali, a część w Polsacie Sport. Już w sobotę w Nowej Soli lubuskie derby, zagramy z Olimpią Sulęcin!

Mickiewicz Kluczbork – Astra Nowa Sól 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Nożewski, Pizuński, Wołowicz, Ruciński, Drzazga, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Czyrniański

W ubiegły czwartek powalczyliśmy na trudnym terenie w Kluczborku. Do pierwszego składu trener Koliberków Norbert Śron oddelegował: Rucińskiego, Kłęka, Prankę/Drzazgę, Buscha/Pizuńskiego oraz Foltynowicza/Kołtowskiego.

Finalnie niestety przegraliśmy ten mecz 0:3, w setach do 23, 21 i ponownie 21. Szczególnie szkoda trzeciej partii. Prowadziliśmy w niej wysoko, ale nie zdołaliśmy tego prowadzenia utrzymać i ostatecznie Mickiewicz zamknął ten mecz w trzech setach.

– Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie z trybun i przed telewizorami – mówią działacze Astry. Bo to spotkanie było transmitowane w Polsacie Sport.

Po porażce w Kluczborku bilans Astry Nowa Sól po czterech kolejkach w jej debiutanckim sezonie w Tauron 1. Lidze wygląda następująco: dwa zwycięstwa, dwie porażki. Przypomnijmy, wcześniej u siebie pokonaliśmy AZS AGH Kraków i Chrobrego Głogów w derbach oraz ponieśliśmy porażkę z Norwidem Częstochowa.

Wracamy więc do nowosolskiej twierdzy. Już w najbliższą sobotę 15 października o godz. 17.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Botanicznej zmierzymy się w derbach województwa lubuskiego z Olimpią Sulęcin, która w czwartej kolejce pokonała Krispol Września u siebie 3:0.