Po historycznej wygranej w Spale Astra zagra u siebie

Astra pokonała w Tauron 1. Lidze Spałę i to nasze pierwsze wyjazdowe zwycięstwo! W tabeli jesteśmy na szóstej pozycji

NLO SMS PZPS Spała – Astra Nowa Sól 2:3 (26:24, 25:20, 19:25, 22:25, 16:18)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Nożewski, Pizuński, Wołowicz, Ruciński, Drzazga, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Czyrniański

Po prestiżowej wygranej u siebie z Sulęcinem Koliberki pojechały do Spały. Działo się!

Pierwsze dwa sety przegraliśmy do 24 i 20. Obudziliśmy się w secie numer trzy, który wygraliśmy do 19. Przedłużyliśmy swoje nadzieje na zwycięstwie w czwartej części zwycięstwem do 22.

Tie-break był niezwykle zacięty, ale dwa punkty pojechały do Nowej Soli po tym, jak podopieczni trenera Norberta Śrona wygrali 18:16!

„Postawiła się dzisiaj spalska młodzież bardzo mocno, ale to my cieszymy się z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa – napisali w sobotni wieczór na Facebooku siatkarze Astry Nowa Sól. – Pokonujemy NLO SMS PZPS Spała 3:2 i przywozimy cenne dwa oczka do Nowej Soli”.

Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu został wybrany Bartosz Kowalczyk z Astry. Atakujący zakończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów (w tym czterech zdobytych blokiem i z jednym asem serwisowym), przy skuteczności 55 proc. w ataku.

W najbliższą sobotę zagramy u siebie z Będzinem, liderem. Początek meczu o godz. 18.00 w hali przy ul. Botanicznej. Zapraszamy kibiców!