Trójka ograła Gorzyce, czyli rotacja to podstawa

Nowosolanie nie pozostawili złudzeń, kto w niedzielnym meczu w Gorzycach Wielkich był lepszy. Wygrali 13 bramkami i wzbogacili się o kolejny komplet punktów. Po trzech seriach gier są na piątym miejscu w I lidze

SPR Gorzyce Wielkie – Trójka Nowa Sól 20:33 (8:17)

Trójka: Rapiejko, Florczak (4 bramki), Stelmasik (1), Bortnowski (3), Uchal (1), Orliński, Kowalski (4), Gąsior, Janecki (1), Paszkiewicz (4), Gornostaj (3), Hutnik (2), Karp, Chomenko (4), Brychcy, Dymkowski (6)

W niedzielę w Gorzycach jak na dłoni było widać jedno: że na dziś SPR i Trójka to drużyny o zupełnie innej klasie. Gospodarze mają w tym sezonie duże problemy, które są widoczne od startu. A nowosolanie, już doświadczeni po pierwszym sezonie w I lidze, grają o nieco wyższe cele w tabeli.

Trener Trójki Nowa Sól Alan Raczkowiak mógł w niedzielę rotować, oszczędzać kluczowych zawodników, z czego skrzętnie korzystał. Dzięki temu pograli trochę młodsi szczypiorniści i ci, którzy zwykle dostają mniej szans. To dobrze – sezon jest długi i warto, jeśli tylko można, dokonywać w składzie roszad. Drugą połowę zagrała praktycznie sama młodzież. Takie doświadczenie jest bezcenne.

Od początku podłapaliśmy rywali na 3:0. SPR ani razu nie doprowadził w tym meczu do remisu. Spokojnie kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie i na przerwę schodziliśmy prowadząc 17:8.

W drugiej części gry ta przewaga jeszcze urosła. I kibice, którzy nasłuchiwali wieści z wyjazdowego meczu, ostatecznie mogli ucieszyć się ze zwycięstwa swoich ulubieńców 33:20.

To druga wygrana z rzędu naszych piłkarzy ręcznych. Tydzień wcześniej pokonaliśmy u siebie w derbach Świebodzin. Po trzech seriach gier jesteśmy na piątym miejscu.

Na mecz w Nowej Soli musimy jeszcze chwilę poczekać. W najbliższej kolejce, już w sobotę, zagramy w Legnicy z ósmą drużyną w całej stawce.