Wicelider bez wpadki. Odra strzelała w pierwszych i ostatnich minutach

– Trudne warunki, trudny mecz, ale najważniejsze są trzy punkty, które dopisujemy w tabeli – cieszą się piłkarze Odry po spotkaniu z Iłową. Strzelali na jego początku i końcu

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Piast Iłowa 2:0 (1:0)

Bramki: Cieśla 6’, Wołkowski 90+

Odra: Ristok – Chałupka, Cieśla, Kobiela (80’ Chłopowiec), Maciej Konsewicz (75’ Wołkowski), Michał Konsewicz (59’ Flis), Koppenhagen (90+ Drzewiecki), Skałecki, Stachurski, Zawojek (60’ K. Konsewicz), Żukowski

Zespół z Bytomia Odrzańskiego nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku spotkania z Iłową. Już w 6. minucie po asyście Kamila Chałupki trafił Dawid Cieśla. W drugiej połowie trener Odry Grzegorz Tychowski dokonał kilku zmian. I to właśnie jeden ze zmienników – Daniel Wołkowski, który wszedł kwadrans przed końcem meczu – w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. „Trudne warunki, trudny mecz, ale najważniejsze są trzy punkty, które dopisujemy w tabeli” – podsumowali tę potyczkę bytomianie, którzy w tabeli IV ligi są wiceliderem. Do Nietkowa tracą tylko trzy punkty.

Korona Kożuchów, nasz drugi czwartoligowiec, przegrała z Ilanką Rzepin 1:3. Honorowego gola dla nas strzelił Pavlo Volk. Ta porażka zakończyła serię siedmiu meczów kożuchowian bez porażki.

Dozamet Nowa Sól w okręgówce zremisował na wyjeździe z Victorią Szczaniec 2:2. Bramkę dla nas strzelił Konrad Gabiga, a drugą, samobójczą, dołożył piłkarz gospodarzy.

W klasie A cieszy szczególnie to, że na dwóch pierwszych miejscach są dwie nasze drużyny! Liderem Czarni Rudno, drugie miejsce dla MKS Frankiewicz Energy Nowe Miasteczko. Czarni rozgromili Trzebiechów 8:0 po golach Jakuba Boruszewskiego (dwóch), Jarosława Jędraszaka, Tomasza Kmiećkowiaka, Łukasza Malinowskiego, Piotra Serafina, Mateusza Sobczaka i Adriana Aleksandrowicza. A MKS wygrał skromnie 1:0 na wyjeździe z Dębem II po bramce Jarosława Helwiga.