Astra powalczyła w Bydgoszczy, ale górą jednak Visła. W sobotę gramy z BAS-em

Tym razem siatkarskie porzekadło się nie sprawdziło: mimo że Astra wróciła do meczu w trzecim secie, w czwartym gospodarze tę potyczkę zamknęli. Przed nami kolejne spotkanie, do Nowej Soli przyjedzie BAS Białystok

Visła Proline Bydgoszcz – Astra Nowa Sól 3:1 (25:22, 25:23, 25:27, 25:20)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Nożewski, Pizuński, Wołowicz, Ruciński, Drzazga, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Czyrniański

„Zespół beniaminka wysoko zawiesił rywalom poprzeczkę” – oceniła na portalu Tauron 1. Ligi Katarzyna Porębska, która ten mecz relacjonowała.

Rzeczywiście nawet wyniki poszczególnych setów pokazują, że mocna Bydgoszcz, wicelider, nie miała łatwo z Koliberkami.

Pierwszą partię gospodarze wygrali do 22, drugą – do 23. Nowosolanie nie zwiesili głów i… Porębska: „Trzecia część meczu rozpoczęła się od prowadzenia BKS Visła Proline 3:0. Bardzo dobrze zagrywał Krysiak. Warto jednak zaznaczyć, że z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Kłęk. Do połowy tej partii żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcowej fazie gospodarze odskoczyli na dwa oczka 19:17. Wydawało się, że zespół z Bydgoszczy jest na dobrej drodze do zwycięstwa w trzech setach. Nic bardziej mylnego. Dużo lepiej w obronie i kontrataku spisywali się podopieczni Norberta Śrona. W ostatnich akcjach chłodną głowę zachowali przyjezdni. Najpierw błąd na zagrywce popełnił Antoni Kwasigroch, a chwilę później asa serwisowego na stronę rywali posłał Marcin Brzeziński”. I wygraliśmy 27:25.

Jednak drużyna z Bydgoszczy nie wypuściła trzech punktów z rąk i w czwartym secie zakończyła mecz 25:20.

9. kolejkę zaplecza PlusLigi zobaczymy w Nowej Soli. W najbliższą sobotę 12 listopada o godz. 17.00 w hali przy ul. Botanicznej Astra zagra z BAS Białystok.