Piłka nożna: Coraz bliżej końca rundy jesiennej

Dozamet w okręgówce wyszarpał trzy punkty w meczu z Raculą, w IV lidze Korona w Przybyszowie strzeliła pięć bramek, a Odra rozbiła Promień i na kolejkę przed końcem piłkarskiej jesieni nadal jest liderem

Dozamet Nowa Sól – Drzonkowianka Racula 2:0 (0:0)

Bramki: Walter 76’ (k), Dębiczak 90’

Dozamet: Chudziak – Bohomolov, Dębiczak, Drążek, Dykta (61’ Nazar), K. Gabiga (79’ Jędraszak), Kusyk (89’ Greszta), Romański (75’ Juncewicz), Szumilas, Walter (89’ Żubrowski), Wilczyński

Nowosolanie dopięli swego w 76. minucie – jedenastkę na bramkę zamienił Gracjan Walter. Dobili jeszcze Drzonkowiankę w 90., wtedy na listę strzelców wpisał się Jakub Dębiczak. Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej zagramy na wyjeździe ze Wschową. Jesteśmy na podium okręgówki.

IV liga: kto był na meczu Dąb Sława Przybyszów – Korona Kożuchów, ten na brak emocji narzekać nie mógł. Nasi zawodnicy wygrali 5:3 po dwóch bramkach Bartosza Olejniczaka i trafieniach Mateusza Miłka, Łukasza Cygana i Macieja Grochowskiego. Kożuchowianie powalczą teraz u siebie z Polonią Słubice.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański ograła u siebie żarski Promień 4:1 i jest coraz bliżej tego, by przerwę w rozgrywkach spędzić w wygodnym fotelu lidera. Strzelali Wiktor Kobiela, Bartosz Skiba, Daniel Wołkowski i Dawid Cieśla. Odra w tym tygodniu będzie chciała postawić kropkę nad „i” przed rundą wiosenną i wygrać w Żaganiu.

Piłkarze z klasy A mają już przerwę, ostatnią jesienną kolejkę rozegrali w ubiegły weekend. Czarni Rudno, liderzy, w derbach pokonali Konotop 4:0. GKS Siedlisko, też w derbach, bezbramkowo zremisował z Czciradzem. Błękitni Lubięcin przegrali 1:2 na wyjeździe w Szlichtyngowej. Klęska Pogoni Przyborów w Siedlnicy – Avia wbiła nam 11 bramek, a straciła tylko jedną. Z kolei MKS Nowe Miasteczko na swoim obiekcie zremisował 2:2 z Trzebiechowem.