Trójka mogła, ale nie musiała. Lider wygrał w Nowej Soli

Mecz z mocnym liderem miał ten plus, że nie niósł za sobą bagażu dodatkowej presji. W sobotę zobaczyliśmy ciekawe widowisko, z którego obronną ręką wyszli jednak goście

Trójka Nowa Sól – Siódemka-Miedź-Huras Legnica 27:36 (15:16)

Trójka: Rapiejko, Florczak, Stelmasik, Orliński, Kowalski, Jaskółka, Raczkowiak, Gąsior, Sz. Lisiewicz, Janecki, Paszkiewicz, Hajnysz, Karp, Chomenko, Brychcy, Dymkowski

Skoro do Nowej Soli miał przyjechać lider I ligi piłki ręcznej, ten mecz zapowiadał się szczególnie emocjonująco. Trójka notuje dobry sezon. W jej grze widać progres i po cichu marzyliśmy o niespodziance. Ważne jest też to, że nasi podeszli do tego meczu bez presji. Mogli, że tak powiem, ale nie musieli.

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu naprawdę dobra. Potrafiliśmy serią odrabiać straty. Na przerwę schodziliśmy tylko z jedną bramką różnicy na korzyść gości – 15:16.

Druga część była już w naszym wykonaniu dużo gorsza. Przewaga gości powiększyła się aż do dziewięciu bramek, przegraliśmy finalnie 27:36.

Czego zabrakło, by tę wymarzoną niespodziankę sprawić? – Na pewno trochę więcej skutecznych obron w bramce w newralgicznych momentach – podkreśla trener Trójki Alan Raczkowiak. – Obrona również nie najlepiej funkcjonowała. Jednocześnie chciałbym oddać szacunek zespołowi z Legnicy – reagowaliśmy grając różnymi systemami, ale pokazali, że są dobrym zespołem. Pod koniec kluczowe były też nasze błędy techniczne.

W drugiej połowie trener Raczkowiak przeprowadził kilka zmian. Weszli ci, którzy zwykle grają mniej. – Uważam, że w takich momentach trzeba dać chłopakom pograć – tłumaczy. – Zawsze wychodzę z założenia, że każdy mecz jest do wygrania, ten też był, ale jakość Legnicy jest na dziś tak duża, że jednak nie byliśmy w stanie wyjść z tego starcia zwycięsko.

Teraz czeka nas pauza, tydzień później zagramy w Kościanie.