Bartosz Czarnecki brązowym medalistą mistrzostw Polski!

Zawodnik Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin stanął na najniższym stopniu podium w kategorii U-21. Nowosolanie startowali także w Zielonej Górze i zdobyli aż 17 medali

W Katowicach nasi byli na mistrzostwach Polski juniorów i mistrzostwach kraju młodzieżowców. Wśród 210 karateków, którzy zjawili się w stolicy Śląska, było dwóch z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin – junior Mateusz Strzelczyk i senior Bartosz Czarnecki.

W konkurencji kata Mateusz uplasował się poza strefą medalową. W kumite stanął oko w oko z zawodnikiem z Bydgoszczy. – Mimo bardzo dużej woli walki nasz zawodnik musiał uznać przewagę przeciwnika – wspomina trener NKKK Andrzej Czarnecki.

Bartosz zmagania w kategorii 80 kg rozpoczął z zawodnikiem z Olecka. – Walka miała jednostronny przebieg i po niecałej minucie zmasowanych ataków Bartka było już po niej – mówi Andrzej Czarnecki. – Pojedynek zakończył się przez ippon przed upływem regulaminowych dwóch minut. W bardzo zaciętej walce o wejście do finału w regulaminowym czasie sędziowie wskazali na remis i dopiero dogrywka – również zacięta – wyłoniła zwycięzcę. Ostatecznie nasz zawodnik zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski U-21.

To kolejny sukces Bartosza Czarneckiego w tym miesiącu! Niedawno przywiózł z Portugalii srebrny medal mistrzostw Europy.

– Regularny trening i pasja owocują wspaniałymi efektami. Wielkie brawa za wytrwałość, waleczne serca i sportowe zacięcie – podsumowuje katowicki występ Andrzej Czarnecki.

NKKK powiększył też kolekcję medali w Zielonej Górze podczas Ogólnopolskiego Turnieju Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. Zawodnicy walczyli w karate tradycyjnym, ju jitsu i karate kyokushin.

Liczna grupa młodych z Nowej Soli zdobyła aż 17 medali: trzy złota, cztery srebra i 11 brązowych krążków. Listę medalistów znajdziecie w ramce. Gratulujemy!