Astra zagra wyjazdowe derby. Mecz zobaczysz w Polsacie Sport

Było bardzo blisko, by Kluczborkowi, drużynie z absolutnego topu, ukraść choć punkt, ale nie udało nam się. Mimo naprawdę niezłej gry. Astra przegrała u siebie 1:3 i przełamania, o którym tak marzymy, będzie musiała poszukać w derbach z Sulęcinem

Astra Nowa Sól – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:13, 23:25, 22:25, 27:29)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Kuwaczka, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Jurkojć, Czyrniański

Na barkach naszych siatkarzy od początku spotkania była spora odpowiedzialność. Ale już się do niej powinni przyzwyczaić. Graliśmy u siebie i kibice liczyli, że to może ten moment? Ten mecz, w którym znajdziemy punkty i zapomnimy o kryzysie?

Te nadzieje uzasadniał fantastyczny, zjawiskowy pierwszy set w naszym wykonaniu! Astra Nowa Sól grała naprawdę dobrze i rozgromiła gości, ewidentnie zaskoczonych, do 13.

W drugiej partii do gry wrócił Mickiewicz, jedna z najlepszych ekip Tauron 1. Ligi. Goście z Kluczborka po gradzie ciosów w pierwszym secie prezentowali się dużo lepiej. Ale i Astra nie zwalniała tempa. Widzieliśmy świetne widowisko. Zdecydowanie były momenty, które mogły przechylić szalę na naszą korzyść. Wtedy moglibyśmy się cieszyć już z pewnego jednego punktu. Niestety, to przyjezdni trafili nas na 1:1, wygrywając w końcówce do 23.

W trzecim secie Kluczbork ostro zapracował sobie na bezpieczną przewagę, jednak w końcówce powalczyliśmy i zbliżyliśmy się do Mickiewicza. W efekcie nieznaczna porażka 22:25.

A czwarta partia? Wyrównana gra do końca. Goście mieli kilka piłek setowych, ale skończyli nas dopiero na 29:27.

Przegraliśmy 1:3.

Wnioski? Astra drugi mecz z rzędu zagrała dużo lepiej niż w krytycznych wcześniejszych tygodniach. Grała z mocnym rywalem, ale gdyby parę rzeczy zafunkcjonowało tylko nieco lepiej, to mogła śmiało sprawić niespodziankę, o ile nie sensację.

Przełamania nasi poszukają teraz w Sulęcinie, gdzie zagramy w derbach z Olimpią. Początek meczu w czwartek o 20.30, transmisja na Polsacie Sport.