Ciekawie będzie w hali przy Botanicznej. Trójka zmierzy się z Grodkowem

Trójka wróciła na ligowy parkiet. W Zielonej Górze przegraliśmy derby. – Pierwsza połowa zdecydowanie na plus, druga niestety na duży minus – oceniają sami zawodnicy. W sobotę w Nowej Soli zagramy z Grodkowem

AZS UZ – Trójka Nowa Sól 29:26 (13:15)

Trójka: Florczak (2 bramki), Stelmasik, Bortnowski, Orliński (3), Kowalski (5), Jaskółka (1), Sz. Lisiewicz (1), Janecki, Paszkiewicz (3), Hajnysz (6), Karp, Chomenko, Brychcy (2), Dymkowski (3), G. Lisiewicz, Pawlisz

Kibice tęsknili za piłką ręczną, bo nasi szczypiorniści mieli kilka dobrych tygodni przerwy. No ale wreszcie wrócili i od razu szykował się emocjonujący spektakl. Na starcie 2023 r. w pierwszoligowym szczypiorniaku w Zielonej Górze stanęliśmy naprzeciwko ekipie gospodarzy. A więc derby!

Zaczęliśmy je świetnie. W 7. minucie prowadziliśmy trzema bramki – 5:2. Potem zrobiło się 5:5. Ale pierwsze pół godziny gry generalnie należało do Trójki – w przerwie mogliśmy cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia 15:13.

Druga część była w naszym wykonaniu gorsza. W 34. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 17:16. Kolejne dwie bramki rzucili nowosolanie. AZS grał jednak coraz lepiej i to nie były dla nas dobre informacje. Ostatecznie przegraliśmy pierwszy mecz po przerwie 26:29.

„W derbowym meczu po zaciętym spotkaniu lepszą drużyną okazał się KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego” – podsumowali na Facebooku Trójkowicze i dodali: „Pierwsza połowa zdecydowanie na plus, druga niestety na duży minus. Dziękujemy Klubowi Kibica UKS Trójka Nowa Sól – graliśmy jak u siebie! Szacun. Walczymy dalej! Już w najbliższą sobotę zapraszamy na Botaniczną na mecz przeciwko UKS Olimp Grodków”.

Ta potyczka rozpocznie się o godz. 17.00. Goście są naszymi sąsiadami w tabeli, co sprawia, że to może być arcyciekawe widowisko.