Spała odhaczona. Poprzeczka wędruje wyżej, jedziemy do Będzina [SIATKÓWKA]

Astra musiała wygrać z ostatnią w tabeli Spałą i tak też się stało – kolejne trzy punkty wpadły na nasze konto. Goście mocniej postawili się tylko w trzecim secie. Czas na mecz z Będzinem, to będzie dużo trudniejszy test

Astra Nowa Sól – SMS PZPS Spała 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Kuwaczka, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Jurkojć, Czyrniański

Przełamanie w Tauron 1. Lidze, o którym marzyliśmy tygodniami, przyszło w końcu w meczu derbowym z Olimpią Sulęcin. Po recitalu Astra Nowa Sól wygrała wtedy na wyjeździe 3:0.

Trener Andrzej Krzyśko przyznawał po tym meczu na naszych łamach, że dla niego to było szczególne zwycięstwo. Niedawno przejął zespół i wyczekiwał pierwszych trzech punktów. – Zostałem trenerem w trudnej sytuacji – przypominał. – Różne myśli kłębiły się w głowie: czy damy radę, bo sytuacja nie jest najłatwiejsza, dodatkowo przyszła kontuzja Mateusza Rucińskiego. Wiele zawirowań. Widziałem, że graliśmy coraz lepiej, aż w końcu złapaliśmy ten tlen w postaci zwycięstwa. To nagroda za ciężką pracę, jej namacalny efekt. Utwierdzenie nas w tym, że idziemy w dobrym kierunku.

Takim kolejnym utwierdzeniem miała być wygrana ze Spałą u siebie. Kibice nie wyobrażali sobie innego scenariusza niż zwycięstwo za trzy punkty. Siatkarze ze Spały to młodzi, bardzo zdolni, ale niedoświadczeni gracze, co odzwierciedla ich pozycja w tabeli. Do tej pory nasi rywale zdobyli raptem dwa oczka.

Pierwsze dwa sety w sobotnim meczu minęły nam bez większej historii. W pierwszym wygraliśmy do 15, w drugim – do 19.

SMS postawił się w secie numer trzy, ale nie na tyle, by narobić nam jakiejś biedy. Nowosolanie wygrali do 23, zaś w całym meczu 3:0. „Zadanie wykonane! +3 punkty” – napisały Koliberki w sobotni wieczór na swoim Facebooku.

MVP spotkania został Łukasz Jurkojć. Nasz rozgrywający ostatnio imponuje formą!

W najbliższą sobotę nowosolanie zagrają w Będzinie. Czeka nas trudny mecz.