Kacza Górka idealna dla biegaczy [ZDJĘCIA]

To mówią i młodsi, i starsi zawodnicy po sobotnim (18 marca) wydarzeniu Adam Draczyński Running Team. – Ten przepiękny kawałek Nowej Soli dzięki setkom biegaczy żył w pełni – mówi trener Marcin Sznajder

Za nami międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kategorii U-16, mistrzostwa województwa lubuskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego w kilku kategoriach, a także runda zimowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Wszystko odbyło się w sobotę na Kaczej Górce.

– Ten przepiękny kawałek Nowej Soli dzięki setkom biegaczy żył w pełni – mówi Marcin Sznajder z Adam Draczyński Running Team – ten klub imprezę zorganizował.

Wystartowało prawie 480 zawodników z województw lubuskiego i dolnośląskiego, w tym dwa kluby z Nowej Soli: AD Running Team i Ares Nowa Sól.

– Nasz klub zdobył cztery punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Zajęliśmy trzecie miejsce w województwie – opowiada Sznajder.

Wśród najmłodszych biegaczy warto pochwalić wszystkich, ale przede wszystkim medalistów z AD Running Team: Mateusz Prucnal zdobył brąz na 3000 m w U-16, Bartosz Kowalczyk zwyciężył na 300 m w U-8, a Ana Sedova zawiesiła na szyi srebro w U-12 (600 m dziewcząt).

Nieco starsi biegacze wzięli udział w nowosolskim etapie Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

W tym roku honorowymi gośćmi imprezy byli senator Wadim Tyszkiewicz i kajakarz z Nowej Soli, olimpijczyk Grzegorz Krawców.