Kosmiczny mecz i najlepsza promocja kobiecej siatkówki! Ares wygrał z Oławą

W trzecim secie nowosolanki miały piłkę meczową, ale ostatecznie tę partię przegrały i finalnie, żeby wyłonić zwycięzcę, potrzebny był tie-break. W nim hala odleciała z radości po ostatniej piłce! Ares wygrał fazę zasadniczą w swojej grupie III ligi

Ares Nowa Sól – Sobieski Oława 3:2 (25:23, 28:26, 25:27, 21:25, 17:15)

Ares: Sobczak, Karwalajtys, Marczuk, Michałowicz, Kołek, Gotowała, Budzińska, Darowska, Bereżańska, Dancewicz, Piasecka, Trznadel, Galusińska, Buszewicz

Sobotnie spotkanie Ares – Sobieski w hali przy ul. Św. Barbary było najlepszą promocją kobiecej siatkówki. W tym meczu mieliśmy wszystko: świetny poziom sportowy, całą paletę emocji – od radości po wściekłość – i niesamowite zwroty akcji.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, zresztą tak jak cały mecz. Najpierw Ares pokonał przyjezdne 25:23, w drugiej partii zaś byliśmy górą do 26.

W trzeciej części pojawiła się wśród kibiców wspomniana wcześniej wściekłość – w samej końcówce Oława odrobiła kilka punktów. I mimo że Ares miał piłkę meczową, nie zdołaliśmy jej wykorzystać, z czego skrzętnie skorzystały za to siatkarki Sobieskiego wygrywając 27:25.

Piąty set? Wydawało się, że Ares wrócił do siebie, że ta porażka w trzeciej części nie nadwyrężyła naszego zespołu mentalnie. Tylko że do pewnego momentu tak się wydawało, bo prowadziliśmy 9:4, by za chwilę przegrywać 9:10… Najważniejsze jest to, że w naszych szeregach nie było rezygnacji. W samej końcówce podopieczne trenera Rafała Snocha uspokoiły nerwy i ostatecznie wygrały w tym horrorze 17:15, a w całym meczu 3:2.

Uff, to było naprawdę świetne widowisko! Czapki z głów zarówno dla nowosolanek, jak i oławianek. Wygrana Aresa po takim dreszczowcu cieszy szczególnie.

To był ostatni mecz nowosolanek w fazie zasadniczej III ligi, którą wygrały. Przed nimi walka w play-offach. – Odbędą się 25-26 marca – mówi prezes Aresa Radosław Abramczyk. Ares zagra z zespołem z czwartego miejsca w tabeli.

W niedzielę grał nasz drugi zespół w dolnośląsko-lubuskiej III lidze. Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, które współtworzą siatkarki UKS SG Kożuchów, pojedynkował się w Sulechowie z Orionem. Przegraliśmy 1:3, ale Lubuskie Taxi też zagra w play-offach. Zmierzy się z drużyną z trzeciego miejsca w całej stawce.