Menedżerowie od wyniku. Trójka wygrała z Dziewiątką Legnica

Trójka ani razu nie pozwoliła Dziewiątce wyjść na prowadzenie. W sobotę dobrze administrowała wynikiem i wygrała dziewiąty mecz w tym sezonie. – Tabela pokazuje, jak ważne są te trzy punkty – podkreśla trener Alan Raczkowiak

Trójka Nowa Sól – Dziewiątka Legnica 25:20 (12:10)

Trójka: Florczak, Stelmasik, Bortnowski, Orliński, Kowalski (2 bramki), Jaskółka (1), Sz. Lisiewicz (2), Janecki (1), Ceglarz, Paszkiewicz (4), Hajnysz (1), Gornostaj (2), Chomenko (5), Brychcy, Dymkowski (7), Pawlisz

Piłkarze ręczni na boisko wyszli uskrzydleni piątkowymi zwycięstwami w Plebiscycie „Tygodnika Krąg” Najpopularniejsi Sportowcy Powiatu Nowosolskiego. Trójka wygrała w trzech z czterech kategorii: klub, trener i młodzieżowiec.

Pierwszą bramkę w sobotę rzuciliśmy w 3. minucie. W pierwszej połowie zdarzało się, że goście wyrównywali stan rywalizacji, ale nigdy w całym spotkaniu nie wyszli na prowadzenie. Do przerwy mieliśmy dwubramkową przewagę, prowadziliśmy 12:10.

Nastroje w przerwie były optymistyczne, ale umiarkowanie – bywało już, że w drugiej połowie Trójka trwoniła swoją przewagę i do końca trzeba było drżeć o wynik. Kończyło się różnie – raz happy endem, raz porażką.

Jednak w sobotę widzieliśmy najlepszą wersję naszego zespołu. Podopieczni trenera Alana Raczkowiaka jak rasowi menedżerowie dobrze zarządzali wynikiem, powiększali swój dorobek i nie dali Dziewiątce uwierzyć, że może coś w Nowej Soli ugrać. Po godzinie naprawdę dobrej gry wygraliśmy 25:20.

Dzięki temu zwycięstwu Trójka odskoczyła Dziewiątce w tabeli I ligi na trzy punkty. Póki co zajmujemy w niej szóste miejsce mając 26 oczek.

Zdaniem trenera Raczkowiaka decydująca w kwestii sobotniej wygranej była defensywa: – Gratulacje dla Huberta Ceglarza, bo wszedł do bramki i rewelacyjnie wykorzystał swoją szansę. Bardzo się z tego cieszę. Cała obrona mocno mu pomagała. Szkoda tylko bardzo prostych błędów technicznych, które zdarzały nam się w kontrach. Gdyby nie one, wynik już do przerwy mógł być troszkę wyższy. Dobrze, że w drugiej części cały czas mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Tabela pokazuje, jak ważne są te trzy punkty.

W najbliższą sobotę 4 marca o godz. 18.00 zagramy na wyjeździe z MKS Real-Astromal Leszno. Potem do Nowej Soli przyjedzie Świdnica.