Odra wygrała na inaugurację. Strzelili Chałupka i Piotrowski

Bytomianie zainkasowali trzy punkty, ale piłkarze rezerw Lechii mocno im się postawili, szczególnie w drugiej połowie. I przy odrobinie szczęścia mogli z Bytomia Odrzańskiego wywieźć punkt

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Lechia II Zielona Góra 2:1 (1:1)

Bramki: Chałupka 17’, Piotrowski 46’ – Żurawski 44’

Odra: Krajewski – Chałupka, Cieśla, Grzymisławski, Kobiela, K. Konsewicz (55’ Koppenhagen), Piotrowski (65’ Maciej Konsewicz), Siudak (82’ Draczyński), Skałecki, Stachurski, Żukowski

Na ten dzień kibice piłkarscy czekali całą zimę, która została jeszcze dodatkowo przedłużona przez to, że kilka meczów IV ligi zostało przełożonych ze względu na stan boiska. Odra miała przed tygodniem zagrać w Nietkowie, ale ostatecznie po raz pierwszy jej piłkarze wybiegli na boisko w niedzielę 19 marca.

Rywalami podopiecznych Grzegorza Tychowskiego byli zawodnicy drugiego zespołu Lechii Zielona Góra, którzy do potentatów tej ligi nie należą, tym bardziej że to zespół złożony z bardzo młodych chłopców, którzy ogrywają się pod skrzydłami trenera Mateusza Reusa.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, ale już w 17. gola dla Odry po wrzutce na długi słupek i skutecznej główce zdobył obrońca Kamil Chałupka.

Wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu, tym bardziej że bytomianie prowadzili grę, byli częściej w posiadaniu piłki.

Jedną z kilku dobrych okazji dla Odry zmarnował Przemysław Siudak. Goście w pierwszej połowie odgryźli się kilkoma stałymi fragmentami i szybkimi kontrami. Groźny w tym aspekcie był zwłaszcza napastnik Bartosz Żurawski, który swoim przyspieszeniem sprawiał problemy obrońcom Odry. I jedna z takich akcji, tuż przed przerwą, zakończyła się dla Lechii sukcesem. W 44. minucie Żurawski wpadł w pole karne. Kiedy wydawało się, że piłkę przyjął sobie zbyt mocno i jej nie dogoni, został sfaulowany i sędzia podyktował jedenastkę.

Na gola zamienił ją sam poszkodowany i do przerwy dość niespodziewanie było remisowo.

Bytomianie w drugą połowę weszli bardzo aktywnie i już pierwsza akacja zakończyła się dla nich golem. Bardzo dobrze z prawej strony, w pełnym biegu, dośrodkował Damian Stachurski, a jego imiennik, Damian Piotrowski, skierował piłkę w długi róg bramki zielonogórzan. Był to debiutancki gol Piotrowskiego, który w tym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Po tej bramce Odra znów przeważała i wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu. Najlepszą okazję miał Kacper Koppenhagen, który z rzutu karnego trafił w słupek.

Tymczasem Lechia nie pękła pod naporem gospodarzy i tak samo jak w pierwszej odsłonie mądrze kontrowała. Jeden z jej pomocników pięć minut przed końcem meczu trafił w spojenie bramki strzeżonej przez Przemysława Krajewskiego, a chwilę później napastnicy gości na dwa razy próbowali go pokonać, ale raz bronił Krajewski, a raz piłka trafiła w nogi jednego z obrońców Odry.

Choć Odra była tego dnia lepsza, przy odrobinie szczęścia mógł być remis. Finalnie trzy punkty dopisali bytomianie i pierwszy raz tej wiosny odśpiewali zwycięską „Buona Serę”.

Za tydzień derby w Kożuchowie. Korona w sobotę pokonała Spójnię Ośno Lubuskie 3:2. Dwie bramki strzelił Bartosz Olejniczak, Spójnia strzeliła sobie też samobója.

Dozamet Nowa Sól w okręgówce zremisował 1:1 w Górzynie. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, po przerwie trafił Dariusz Nazar.