Pierwsze sportowe wydarzenie w nowej hali: mecz Astry

Sytuacja nowosolan w tabeli Tauron 1. Ligi jest coraz trudniejsza. W sobotni wieczór przegraliśmy w Białymstoku. 11 marca zespół zagra po raz pierwszy w nowej hali przy ul. Zjednoczenia

BAS Białystok – Astra Nowa Sól 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:20)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Kuwaczka, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Jurkojć, Czyrniański

Efekt nowej miotły na początku dał Astrze powiew świeżości. Teraz znowu wróciła trudna droga pod górkę.

Nowosolscy kibice, którzy pojechali do Białegostoku dopingować Koliberki, mieli swoją chwilę radości w pierwszym secie. W nim pokonaliśmy BAS 25:23.

Co potem? Górą byli już tylko gospodarze. Białystok wygrał kolejne trzy sety: 25:21, 25:22 i 25:20.

W wypowiedzi dla portalu Tauron 1. Ligi Kamil Drzazga, środkowy Astry, przyznawał, że jest wielki niedosyt po tym meczu. – To kolejne spotkanie na wyjeździe, w którym do pewnego momentu gramy dobrze, idziemy punkt za punkt z przeciwnikiem, nawet uzyskujemy kilkupunktową przewagę, ale szybko ją tracimy – zwracał uwagę Drzazga. I dodał: – Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu, zresetować głowę i z dobrym nastawieniem i pełni energii wejść w ten tydzień treningowy i przygotować się do spotkania z drużyną ze Świdnika.

Potyczka ze Świdnikiem będzie pierwszą w nowej hali sportowej przy ul. Zjednoczenia. Start w najbliższą sobotę 11 marca o godz. 17.00.