Dozamet II awansował do klasy A. Ostatni dzwonek, by zagłosować na piłkarza miesiąca!

Nowosolanie przypieczętowali awans wygraną w Studzieńcu. Z kolei pierwszy Dozamet pokonał w okręgówce Kargowę. W IV lidze liderem pozostaje bytomska Odra. A w klasie A mieliśmy dwie duże niespodzianki…

Dozamet Nowa Sól – Cargovia Kargowa 6:2 (4:0)

Bramki: Gabiga 13’ i 44, Tomczak 18’, Dykta 30’ i 78’, Bigos 48’

Dozamet wyszedł w składzie: Chudziak – Bigos, Drążek, Dykta, Gabiga, Jędraszak, Kusyk, Napieralski, Romański, Szumilas, Tomczak

Gospodarze byli faworytem meczu okręgówki w Nowej Soli i nie zawiedli swoich kibiców. Wynik w 13. minucie otworzył Konrad Gabiga, a później, jeszcze w pierwszej połowie, podwyższali kolejno: Marcin Tomczak, Paweł Dykta i ponownie Gabiga. Mocno weszliśmy także w drugą połowę, strzelając w 48. na 5:0. Kolejne dwie bramki zdobyli goście, ale to Dozamet postawił kropkę nad „i” w 79. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się znowuż Dykta. 6:2 dla nowosolan, którzy teraz zagrają w Kunicach.

IV liga: Korona Kożuchów przegrała u siebie ze Świebodzinem 0:1. Kożuchowianie powalczą w najbliższej kolejce w Żarach z Promieniem.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański rozbiła Skwierzynę 7:1 po bramkach Bartosza Skiby (dwóch: z gry i z karnego), Kamila Chałupki, Damiana Stachurskiego, Kacpra Konsewicza, Jakuba Chuchro (karny) i Michała Chłopowca. Przed nami mecz w Kostrzynie.

W klasie A sensacyjny był remis Czarnych Rudno, lidera, z Pogonią Przyborów, ostatnim zespołem w tabeli. Sporą niespodzianką jest też porażka MKS Frankiewicz Energy Nowe Miasteczko w Siedlisku, pierwsza w tym sezonie. Tym samym MKS nie skorzystał z okazji, by zbliżyć się do Rudna. Czarni zagrają teraz w Klenicy, Miasteczko u siebie przyjmie Orła Szlichtyngowa.

W klasie B awans przypieczętował Dozamet II, wygrał 7:3 w Studzieńcu. Gratulujemy.

Ostatni dzwonek!

Na głosowanie na piłkarza kwietnia w ramach plebiscytu „Tygodnika Krąg” macie czas już tylko do piątku

Głosować możesz wypełniając kupon i przynosząc go do redakcji (ul. Parafialna 2-2b). Każdy może wypełnić dowolną liczbę kuponów.

Głosy będziemy zbierać do najbliższego piątku 19 maja do godz. 15.00. Zwycięzcę ogłosimy 23 maja. Na głosujących czekają nagrody!