Kajakarze z medalami mistrzostw Polski!

Rafał Poklepa zdobył złoto, Amelia Turczyk srebro, Maciej Cichocki – brąz. Nowosolscy kajakarze potwierdzili swoją dobrą formę

Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól brał udział w 39. Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie klasycznym w Wolsztynie. – Dwa dni trwała rywalizacja naszych kajakarzy i kanadyjkarzy na dystansach 5000 i 10000 m – słyszymy w obozie KKS. – Wywalczyliśmy trzy medale, a w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 11. miejsce spośród 34 klubów w całej Polsce.

Rafał Poklepa – młody, ale już utytułowany zawodnik – zdobył złoto w kategorii junior C1 na 10000 m! Amelia Turczyk wywalczyła srebro wśród juniorek młodszych w C1 5000 m. A Maciej Cichocki może cieszyć się z brązowego medalu w młodzikach C1 5000 m.

Gratulujemy, brawo!

– Na wielkie uznanie zasługują również zawodnicy, którzy wywalczyli niższe miejsca – zaznaczają w KKS.

Maciej Falbagowski w swojej kategorii był czwarty, duet Pikta/Karabut zajął piąte miejsce, Gracjan Mania był dziewiąty, Banasiak i Rybacka zajęły miejsce 13., 14. Kołpaczek i Suczylkin, 21. Aleksander Nowicki, a 24. Cezary Janus.