Półmaraton jako święto Nowej Soli

Zawodnik Astry Nowa Sól wygrał 38. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. Drugi na metę przybiegł Artur Gułaj z Legnicy, a trzeci Abdellatif Boulkhalf z nowosolskiego Klubu Biegowego Wikon

Półmaraton Solan to jedna z najważniejszych imprez sportowych w mieście. W tym roku odbył się już po raz 38. Patronem biegu jest Roman Terlikowski – w Nowej Soli sportowa legenda.

Główny bieg rozpoczął się w ub. sobotę o godz. 16.00, ale impreza trwała już wcześniej. W godz. 13.30-19.00 czekał na uczestniczki i uczestników Solan Sport Expo, czyli strefa sportu. O 14.30 odbyły się 22. MiniBiegi Solan im. Edwarda Mazurkiewicza – biegi uliczne dla dzieci i młodzieży z powiatowych szkół. Nie można też zapomnieć o marszobiegu integracyjny, ósmym już przepięknym Biegu na Przekór, w którym startowały osoby z niepełnosprawnościami.

Ale półmaraton był rzecz jasna wisienką na torcie.

Zawodnicy wystartowali z al. Wolności, a później biegli ul. Portową, Korzeniowskiego, Żwirki i Wigury, Bohaterów Getta, ul. Wandy, Wyspiańskiego, Wodną, Kamienną, Botaniczną, Chrobrego, Wodną, Brzozową, przy parkingu PSB Mrówka mieli nawrót, a dalej: ul. Brzozową, Wyspiańskiego, Wandy, Bohaterów Getta, Żwirki i Wigury, Korzeniowskiego, Portową i al. Wolności.

Mamy powody do radości, bo najszybszy okazał się nowosolanin! Wygrał Adam Marysiak z Astry Nowa Sól z czasem 1:15:25. Gratulacje! Srebro dla Artura Gułaja, reprezentanta Biegam z Pasją z Legnicy – 1:15:29. Na najniższym stopniu podium uplasował się Abdellatif Boulkhalf z Modrzycy, biegacz Klubu Biegowego Wikon. Jeśli chodzi o pierwszą dziesiątkę i nowosolan, Jakub Wawrzykowski z Astry był piąty (1:15:52), a Sebastian Sobczak z Adam Draczyński Running Team siódmy (1:20:00).

Wśród kobiet wygrała Sandra Nowak z Zielonej Góry z czasem 1:24:14. Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca zajęła drugie miejsce – 1:28:06. Anna Waliduda z Popławski Team Brzeg zdobyła brąz (1:29:15).

Pierwsza męska trójka z powiatu nowosolskiego: oczywiście Marysiak, Boulkhalf i Wawrzykowski. Pierwsza żeńska trójka z naszego powiatu: nowosolanka Natalia Kuczera (1:35:48), Aleksandra Talkowska z KB Wikon (1:36:58) i Elżbieta Nowakowska z Nowej Soli (1:45:24).

Zwyciężczyniom i zwycięzcom, ale i wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Półmaratonu Solan serdecznie gratulujemy!

Organizatorami imprezy są co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli i Międzyszkolny Klub Sportowo-Turystyczny Astra.