Zajrzyj w weekend do Terminusa. Zobacz „kultowe i wesołe jak diabli spektakle”

Przed Wami RECHOT – trzy spektakle w trzy dni z okazji 45 lat od pierwszej premiery teatru Terminus A Quo. Startujemy już w piątek!

wydarzeniu, które teatr stworzył na Facebooku, aktorzy piszą w swoim stylu: „RECHOT to trzy kultowe, ironiczne i wesołe jak diabli spektakle Terminusa przez trzy wieczory. Ach, co za okazja! Co za maj! Co za jazda! Co za jaja! Boki zrywać na maksa!”.

Pierwszy spektakl już w najbliższy piątek 28 maja. Start o godz. 20.00, zobaczymy „Usta/lenia”. W sobotę z kolei aktorki i aktorzy TAQ zaserwują nam sztukę „Derwisze”, początek również o 20.00. Dzień później o 19.00 zobaczymy „Prosto w twarz”.

W lutym w „Tygodniku Krąg” napisaliśmy reportaż o 45-leciu nowosolskiego teatru. W nim Edward Gramont, szef Terminusa, mówił: – Pracując z ludźmi, patrząc, jak są nienasyceni tej sztuki, wymyślam nieraz jakieś rzeczy, które pasowałyby do nich. Wiadomo, że to nie są ludzie po szkołach aktorskich i trzeba dopasować repertuar do możliwości odtwórczych, żeby to nie było żmudne. Każdy jest dobry, ciekawy, tylko trzeba go zaplanować, pokierować nim. Oczywiście potrzeba też zgody na to, co zaplanuję. Jednocześnie jestem otwarty na propozycje aktorów. Najczęściej spotykamy się w weekendy, bo ci ludzie pracują, uczą się, do tego część zespołu jest spoza Nowej Soli.

– Na czym polega magia Terminusa? Na sile i determinacji. Przezwyciężaniu przeszkód, a ich było mnóstwo – mówiła nam Irena Kasprzak, wieloletnia aktorka TAQ. – Edek często miał pod górkę, ale byliśmy my, nie był w tym sam. Gdybyśmy się nagle wszyscy rozproszyli, nie wiem, czy dalej miałby ten teatr. Mógł czerpać z nas, a my z niego.

Jeżeli chcecie po raz kolejny uczcić 45. rok działalności Terminusa, spędźcie z nim najbliższy weekend w sali przy ul. Kościuszki 33! Warto. Zapraszamy.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content