„Zaraza”, czyli Igor Brudny na tropie. Spotkanie z Przemysławem Piotrowskim
Biblioteka zaprasza na spotkanie z Przemysławem Piotrowskim, autorem kryminałów. Według czytelników portalu Lubimyczytac.pl czwarty tom jego serii jest najbardziej wciągającą książką roku 2021 w kategorii kryminał, sensacja/thriller
Chodzi o książkę „Zaraza”, której głównym bohaterem jest genialny inspektor Igor Brudny. Nie znosi kompromisów i rozwiązuje sprawy nie do rozwiązania.
– Przemysław Piotrowski wygrał w tej kategorii z najpopularniejszymi pisarzami z Polski i zagranicy – podkreślają organizatorzy spotkania autorskiego w nowosolskiej bibliotece. Oprócz jego „Zarazy” nominowane były: „Billy Summers” Stephena Kinga, „Wybaczam ci” Remigiusza Mroza, „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza, „Dziennik śmierci” Chrisa Cartera, „Mroczne sekrety” Marcela Mossa, „Nabór” Vincenta V. Severskiego, „Schronisko” Sama Lloyda, „Terapeutka” B.A. Paris i „Zmora” Roberta Małeckiego.
– Ta nagroda to dla mnie ogromne zaskoczenie. Konkurencja była niesamowita, więc sama nominacja do wąskiego grona top 10 to już wielkie wyróżnienie – mówi Piotrowski. – O triumfie danej książki decydują czytelnicy i czytelniczki, więc tym większa radość, że na wygraną nie do końca miała wpływ popularność danego autora czy autorki.
Do tej pory nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazały się cztery tomy sagi o Igorze Brudnym: „Piętno”, „Sfora”, „Cherub” i „Zaraza”. 29 czerwca ukaże się piąty – „Bagno”.
Przemysław Piotrowski jest także autorem thrillera historycznego „Kod Himmlera” (2015), książki „Droga do piekła” (2016), dwóch powieści z cyklu „Radykalni”: „Terror” (2017) i „Rebelia” (2018) oraz thrillera psychologicznego „Matnia” (2021).
Wszystkie jego książki sprzedały się w ilości 150 tys. sztuk.
Przemysław Piotrowski to były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”.
„Jego książkowe narracje słyną z licznych i dość brutalnych opisów ekstremalnej wręcz przemocy. Wielu recenzentów zauważyło też, że Przemysław Piotrowski pisze niezwykle dynamicznie, wręcz filmowo. Są niemal gotowymi scenariuszami – czytamy w zapowiedzi spotkania w Nowej Soli. – Sam pisarz jest miłośnikiem mocnego, mrocznego kina i literatury, dobrze przemyślanych i zawiłych historii. Zgodnie z jego filozofią literatura popularna ma być przede wszystkim porządną, wzbudzającą silne emocje, a przez to angażującą czytelników rozrywką”.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem.