Astra awansowała do Tauron 1. Ligi! [PODSUMOWANIE 2022]

PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZE I NAJLEPSZE TEKSTY 2022. MAJ Co to były za emocje! Nowosolanie pokonali dziś Chełm 3:1 i awansowali na zaplecze PlusLigi

– Jestem przekonany, że zrobimy wszystko, by pokazać naszą dużą wartość organizacyjną jako klub i sportową jako zespół, podtrzymując bardzo dobrą i stabilną dyspozycję – deklarował w „Tygodniku Krąg” przed finałowym barażowym turniejem w Nowej Soli trener Astry Norbert Śron.

W piątek zaczęło się dla nas znakomicie. Wygraliśmy 3:2 z Aniołami Toruń.

Nasze nastroje po sobocie były nieco gorsze. Z bardzo mocnym BAS Białystok przegraliśmy 1:3. Rywale awansowali, a my wiedzieliśmy, że kluczowa będzie niedziela.

Wierzyliśmy, że niedziela będzie dla nas!

W dzisiejszym pojedynku z Arką Tempo Chełm pierwszego seta wygraliśmy. Goście łatwo nie odpuszczali – drugi padł ich łupem do 23.

Trzecia partia znowu poszła na nasze konto. Zwyciężyliśmy 25:22 i czekaliśmy na ten ostatni krok – wiktorię w secie numer cztery. Rywale z kolei marzyli o tie-breaku.

Poszło w naszą stronę! Astra awansowała do Tauron 1. Ligi! MVP niedzielnego meczu został Tomasz Pizuński.

Po meczu nie zabrakło łez. Była eksplozja radości siatkarzy, trenerów, działaczy, kibiców. – Tam jest człowiek, który czekał na to kilkadziesiąt lat – powiedział po meczu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, wskazując na baner z wizerunkiem zmarłego Zdzisława Roli, legendarnego prezesa MKST Astra. – Panowie, jesteście wielcy – zwrócił się prezydent do siatkarzy.

Brawo, Koliberki!

Dużo więcej we wtorek w papierowym wydaniu gazety.

One thought on “Astra awansowała do Tauron 1. Ligi! [PODSUMOWANIE 2022]

• 11 maja 2022 at 22:52
    Permalink

Panie prezydencie proszę spytać NESTORA, IKONY nowosolskiej siatkówki, PANA Jana Dąbrowskiego, ON również czekał szmat czasu i myślę, że jego dyskretne działania w znacznym stopniu przyczyniły się do tego osiągnięcia. Dziękuję za umiejętności wynikające z doświadczenia „w branży” skromność i dyskrecję w działaniu.