30 zuchów i mistrz Polski

Biegacze Adam Draczyński Running Team startowali w Słubicach. Ale jeden z nich, Kacper Zdzyniecki, wybrał się na mistrzostwa Polski i zdobył złoty medal, brawo!

Kacper w Lublinie wygrał na 2000 m w kat. U-16 z czasem 5.50.95. – Prowadził od startu do mety i zasłużenie zwyciężył – ocenia trener Adam Draczyński. – To trzeci złoty medal naszych zawodników w tym sezonie.

Z kolei w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Euroregionu Pro Europa Viadrina dla dzieci i młodzieży. – 30 zuchów z naszego klubu zaprezentowało się fantastycznie – mówi Marcin Sznajder, trener Adam Draczyński Running Team.

I dodaje: – Po bardzo dobrym finiszu bieg na 1000 m wygrała Zuzia Hrebeniuk z czasem 3.17.26. Na tym samym dystansie drugie miejsce z nowym rekordem życiowym zajął Mateusz Prucnal, czas 3.16.14 i również fantastyczny finisz.

Z dystansem 100 m zmierzyli się: Ignaś Bubel (19.25, 12. miejsce), Dawid Gembara (27.77, 17.), Bartek Jurdziński (17.52, 8., nowa życiówka), Wojtek Korczak (22.13, 16.), Wojtek Szaradowski (17.63, 9.) i Miłosz Wichman (20.53, 15., życiówka).

Na 60 m pobiegły: Laura Korczak (12.02, 23., życiówka), Kaja Frąckowiak (11.42, 22., życiówka) i Julia Widera-Matras (11.24, 21.).

Na dystansie 300 m w kat. U-14 Gabriel Łoziuk zajął piąte miejsce z czasem 50.35, a Marcel Czarnecki miejsce szóste – 50.38.

W kat. U-16 zadebiutował Wiktor Pawłowski, czas 48.77 dał mu piąty plac.

Złoto na 600 m w U-14 zdobył Dawid Knieja z czasem 1.58.52 – to jego nowy rekord życiowy. Na najniższym stopniu podium bieg skończył Jan Dudziak (2.06.60). W U-14 po ataku 250 metrów do mety trzecie miejsce dla Pauliny Pojnar, jej czas to życiówka – 2.04.34.

Rewelacyjnie poradziły sobie dziewczyny w U-12: pierwsza była Ana Sedova z życiówką 1.56.40, trzecia Lena Stachowska z czasem 2.05.74 (również RŻ), piąta Amelia Tondel, czas 2.22.29 (RŻ), a szósta Gabriela Rychlik (2.23.19, RŻ).

– W skoku w dal ze strefy zaskoczyła Kaja Frąckowiak, która z wynikiem 3.50 zajęła czwarte miejsce – opowiada Sznajder. Laura Korczak skacząc 2.78 m zajęła miejsce 18. Julia Widera-Matras – 2.57 m, 19. miejsce.

A wśród chłopców rekord życiowy (3.29) Bartka Jurdzińskiego, który zdobył srebro.

300 m dziewcząt U-12: Martyna Łakoma w debiucie 59.78, miejsce ósme; Ala Pszczoła 57.49, miejsce szóste; Lila Przybyła – nowy RŻ 51.71 i drugie miejsce; Maja Radczyc w debiucie 65.62 i miejsce 16.; Amelia Szumilas w debiucie 70.79 i miejsce 17.; Weronika Urbańska w debiucie 75.38 i miejsce 19.; Zuzia Traskowska – nowa życiówka 62.23 i miejsce 15.; Wiktoria Zuterek 73.14, 18.

Martyna Strojna na 300 m w U-16 zdobyła brąz z czasem 48.35.

– Dodatkowo za najbardziej wartościowy wynik w kat. U-12 puchar dostała Ana Sedova – wspomina Marcin Sznajder. – Podziękowania dla wszystkich za fantastyczną postawę. Takiej grupy zazdroszczą nam wszyscy.