Martyna Kierczyńska mistrzynią Europy!

Zawodniczka z Czernej w gminie Bytom Odrzański kolejny raz potwierdziła, że jest wyjątkową fighterką. Właśnie zdobyła złoto mistrzostw Europy K-1. Martyna Kierczyńska jest pierwszą Polką, która w tym samym czasie trzyma w kieszeni tytuł mistrzyni świata w muay thai i mistrzyni globu K-1!

Mistrzostwa Europy K-1 zgromadziły w Turcji najlepszych wojowników i najlepsze wojowniczki Starego Kontynentu.

Najpierw Martyna Kierczyńska, zawodniczka Legionu Głogów, w ćwierćfinale pokonała rywalkę z Czarnogóry.

W kolejnej rundzie zawalczyła z reprezentantką Finlandii. W tej walce również była górą.

A w ubiegły piątek, przed godz. 15.00, nadeszła najważniejsza informacja: Martyna, multimedalistka wielkich imprez, wygrała wtedy w finale z Turczynką i została mistrzynią Europy K-1!

– Finałowa walka była bardzo trudna, bo mimo że Martyna trafiała znacznie częściej, to nie było odwzorowania tego na tablicy punktowej – wspomina Maciej Domińczak, trener Legionu. – Do samego końca trzymała bardzo wysokie tempo pojedynku i w końcu udało się nawet doprowadzić Turczynkę do liczenia.

Tym samym nasza zawodniczka mogła zawiesić na szyi złoto w kategorii 56 kg i znowu wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Dla każdego sportowca to jest niesamowite przeżycie!

„To wielki sukces polskiej zawodniczki oraz całego sztabu szkoleniowego! Wielkie gratulacje” – napisali na swojej facebookowej stronie działacze Polskiego Związku Muaythai – bo Martyna przeplata starty i w K-1, i w tajskim boksie.

No właśnie, to jest bardzo ważne: Martyna Kierczyńska jest pierwszą Polką, która w tym samym czasie trzyma w kieszeni tytuł mistrzyni świata w muay thai i mistrzyni globu K-1. Wielka sprawa! Jednocześnie jest drugą Polką w historii, która zdobyła złoto na MŚ muay thai.