Radny załatwił książki dla ukraińskich dzieci

50 egzemplarzy bestsellerowego wydawnictwa, które zostało przetłumaczone na język ukraiński, trafiło lub jeszcze trafi do uchodźców z Ukrainy w Bytomiu Odrzańskim. – Jestem bardzo dumny z mieszkańców naszej gminy, powiatu i całej Polski, którzy ruszyli na pomoc Ukraińcom – podkreśla radny Łukasz Gała

„Co wolisz?” to zbiór dwustu pobudzających wyobraźnię pytań przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat, choć gra jest świetną zabawą dla całej rodziny – chwali książkę wydawca, czyli Wydawnictwo Insignis. Wyszło z piękną inicjatywą – książka doczekała się ukraińskiej wersji i wydawca rozprowadza ją wśród uchodźców poprzez fundacje i ludzi specjalizujących się w pomocy dzieciom.

– Nie miałem informacji, ile na dziś dzieci z Ukrainy jest w naszej gminie, dlatego podzwoniłem do kilku miejsc i ostatecznie postanowiłem zamówić 50 egzemplarzy – opowiada Łukasz Gała, radny Bytomia Odrzańskiego. – Serdecznie dziękuję wydawnictwu za podarunek, który – tak myślę – sprawi niejednemu dziecku radość i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o tej okropnej tragedii.

20 egzemplarzy trafiło do bytomskiej biblioteki. – Pani dyrektor zajmie się rozdawaniem książek dzieciom uczącym się w naszej szkole – opowiada Gała. W przedszkolu zostawił siedem egzemplarzy i dodatkowo malowanki dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. – Dziękuję paniom dyrektor obu placówek za pomoc w rozdaniu książek – zaznacza radny.

Dwie sztuki zostały podarowane mieszkańcom Bytomia, którzy w swoim domu goszczą uchodźców z Ukrainy – mamę i dwoje dzieci. – Zostało mi jeszcze kilkanaście sztuk, które oczywiście rozdam tam, gdzie będą potrzebne – zapewnia Łukasz Gała.

I dodaje: – Nie ma zbyt wielu delikatnych słów, którymi można by opisać tragedię, jaką zgotował Ukrainie Putin. Kilka miesięcy temu chyba nikt z nas się tego nie spodziewał. Wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców jest bardzo ważne. Jestem bardzo dumny z mieszkańców naszej gminy, powiatu i całej Polski. Dziękuję wspaniałym bytomianom i naszym organizacjom za pomoc uchodźcom.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content