Bałagan od kilkunastu lat

Do redakcji przyszła Czytelniczka, która podobnie jak jej sąsiedzi korzysta z pojemników na śmieci ustawionych w pobliżu budynków przy ulicy Piłsudskiego 55A, 57 i 59. Choć kosze są wspólne, to budynek pierwszy zarządzany jest przez Nowosolską Spółdzielnię Mieszkaniową, pozostałe przez Zakład Usług Mieszkaniowych.

– Tu ciągle jest bałagan. Nie ma tygodnia, ba, nie ma nawet dnia, żeby nie leżały przy pojemnikach jakieś śmieci wielkogabarytowe, żeby nie walały się wkoło odpady komunalne – mówi kobieta. – I ja mam taki widok z okna. Od 15 lat to samo. Czy to się kiedyś zmieni? Kiedyś czytałam, że ma się skończyć stawianie luzem kontenerów i koszy na śmieci, że mają być budowane zasieki. Czemu u nas się to nie dzieje? Jest miejsce, żeby zasiek zbudować i uważam, że wówczas problem nie byłby już tak odczuwalny – dodaje nowosolanka.
Z wyjaśnień prezesa ZUM Mariusza Smolarczyka wynika, że rozmowy o budowie zasieku trwają. Jak relacjonują wspólnoty spod 57 i 59, za bałagan odpowiadają mieszkańcy bloku 55A.

– Urząd Miejski przedstawił obu wspólnotom – Piłsudskiego 57 i Piłsudskiego 59, propozycję dzierżawy tego terenu, przygotowano i przekazano im do podpisu uchwałę w tej sprawie. Z uwagi na fakt, że na terenie przewidzianym do dzierżawy znajdują się garaże wykorzystywane głównie przez osoby trzecie, a nie tamtejszych mieszkańców, do tej pory wspólnoty nie były zdecydowane na dzierżawę. Interesuje ich dzierżawa tylko tej części działki, na której stoją pojemniki, a taki układ w znacznym stopniu utrudnia zagospodarowanie tego terenu. Wiążące decyzje w tej sprawie powinny zapaść 21 marca na kolejnym zebraniu wspólnot – tłumaczył w ubiegły czwartek M. Smolarczyk.

– Dziś z tych pojemników korzystają zarówno nasze wspólnoty, jak i mieszkańcy bloku nr 55A (jest ich przeważająca większość) oraz osoby trzecie. Obie nasze wspólnoty zgodnie wskazały, że to mieszkańcy bloku 55A w głównej mierze nie dbają o porządek przy kontenerach oraz nie segregują śmieci – dodaje prezes ZUM.
Artur Lawrenc

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Artur Lawrenc

Aktualności, oświata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content