Zespoły śpiewacze i festyn rodzinny
Podobnie jak przed rokiem w jedno popołudnie będzie można bawić się podczas dwóch imprez – XII Otyńskiego Spotkania Zespołów Śpiewaczych i III Festynu Rodzinnego
Na 2 czerwca na boisko na wydarzenia przy otyńskiej szkole zapraszają burmistrz Barbara Wróblewska, Gminne Centrum Kultury w Otyniu oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Otwarcie imprez zaplanowano na godzinę 15.00, kiedy gości przywita szefowa najmłodszego miasta w województwie lubuskim (Otyń odzyskał prawa miejskie 1 stycznia – red.). Już kwadrans później zacznie się literacka interpretacja pieśni biesiadnych w wykonaniu grupy teatralnej LR z GCK.
Kolejne punkty programu sobotniego wydarzenia to: 15.30 – prezentacje zespołów śpiewaczych: Konotopianie z Konotopu, Tęcza z Kolska, Stypułowianie ze Stypułowa, Karolinki z Żar, Wrzosy z Nowej Soli oraz gospodarze spotkania – Jarzębinki z Otynia; 18.00 – wspólne śpiewanie przez wszystkie zespoły utworów „Gdybym miał gitarę” i „Czerwone jagody” oraz wręczenie statuetek i dyplomów przez burmistrza; 18.30 – występ grup tanecznych z GCK „Kindziobale” i „No Name”; 18.45 – recital Bogusławy Lewalskiej; 19.30 – koncert zespołu country „Starzy Przyjaciele”; 20.30 – zabawa taneczna z zespołem „Prestige Musique”; 23.00 – dyskoteka z didżejem Maciejem Juszczakiem.
Ponadto organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla najmłodszych: warsztaty taneczne, warsztaty ceramiczne z kołem garncarskim, malowanie twarzy, dmuchane zamki. Tego dnia do Otynia na mały zlot zjadą się też motocykliści. Ciekawych zakupów będzie można dokonać na kiermaszu rękodzieła artystycznego oraz w strefie gastronomicznej.
– Program, jak widać, jest bardzo bogaty i różnorodny. Zapraszamy całe rodziny – nie tylko z naszej gminy. Boisko jest duże i pomieści wszystkich, a przy takim harmonogramie każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie. Przyjedźcie i poznajcie otyńską gościnność – zachęca Krzysztof Gąsior, dyrektor GCK.
Przez cały czas trwania koncertów zespołów śpiewaczych oraz festynów trwać będzie akcja charytatywna dla chorej Inez Różyckiej. Pieniądze zbierane będą do puszek i przy okazji np. kiermaszu ciast oraz ze sprzedaży wyrobów ceramicznych wytworzonych w miejscowej pracowni.
*Wydarzenie może być dokumentowane przez „Tygodnik Krąg” w celu publikacji w wydaniu papierowym i elektronicznym
- Anioły, nie ludzie [#retroKrąg] - 20 grudnia 2022
- Czym jest haloimpresjonizm? Dowiecie się dziś na Placu Wyzwolenia - 19 października 2022
- Strach w oczach uchodźców. Reportaż z granicy polsko-ukraińskiej - 23 kwietnia 2022